Vráťme knihy do škôl je tu aj tento rok, deti môžu posielať texty aj kresby

Deti citanie knihy skoly sutaž
Foto: ilustračné, GettyImages

Jedenásty ročník súťaže sa začína 14. februára a texty alebo kresby môžu súťažiaci posielať do 10. apríla.

Materské, základné a stredné školy sa môžu opäť zapojiť do celoslovenskej súťaže Vráťme knihy do škôl, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Ako informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman, jedenásty ročník súťaže sa začína 14. februára a texty alebo kresby môžu školy a jednotlivci posielať do 10. apríla.

Hlavným cieľom súťaže je motivovať deti k čítaniu, budovať pozitívny vzťah ku knihám, či podporovať fantáziu. „V hre je množstvo cien, ako čítačky e-kníh, notebooky, knižné balíčky, či encyklopédie,“ uviedla Forman.

Priebeh súťaže

Princíp súťaže spočíva v prečítaní si ľubovoľnej knihy a poslaní krátkeho textu z nej. V texte má autor popísať dôvody, prečo si vybral práve danú knihu a čo mu priniesla. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu.

Žiaci prvého stupňa základných škôl môžu poslať text, obrázok alebo oboje. Víťazov vyžrebujú z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže v jednotlivých kategóriách.

Ocenenie pre školy

Ocenená bude aj najaktívnejšia škola a Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. „Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie,“ vysvetlila Forman.

Slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa uskutoční 20. apríla na Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave. Súťaž Vráťme knihy do škôl organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s BSK, vydavateľstvom Ikar a vydavateľskou značkou YOLi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk