Všetko ide podľa plánu: Na Starom moste vysunuli posledné oceľové konštrukcie

Starý most
SITA

Hlavné mesto Bratislava končí s prácami na premostení Dunaja vysunutím posledných oceľových konštrukcií nového Starého mosta. Ako informovala Monika Voleková z bratislavského magistrátu, vo štvrtok vysunuli 22 metrov konštrukcie a v piatok 45 metrov mostnej konštrukcie.

Kompletnú montáž mostnej konštrukcie na brehových častiach mosta ukončia do začiatku decembra. Dovtedy budú pokračovať práce na dokončení pilierov na staromestskej strane. Pilier na petržalskej strane dokončili a začínajú s demontážou umelého ostrova, ktorý umožňoval konštruktérske a montážne práce z úrovne Dunaja,“ uviedla Voleková s tým, že na mostnom objekte uložia inžinierske siete a začnú s povrchovou úpravou chodníkov.

Súčasne po zmontovaní mosta začnú s prípravou na inštaláciu 450 svietidiel. Súbežne s dokončovaním mostnej časti projektu budú pracovať aj na príjazdových komunikáciách smerujúcich na most,“ dodala.

Podľa Volekovej, prvú časť finálnych výsuvov mosta uskutočnili posunom konštrukcie z petržalskej strany. „Druhý uskutočnili z rieky s podporou lodnej konštrukcie. Súčasťou finálnych montážnych prác na moste je domontovanie konštrukcie v dĺžke 62,5 metra na petržalskom brehu. Posledné vysúvanie konštrukcie mosta si pre zakotvenie lodí s podpornou konštrukciou vyžiadalo zastavenie plavby na Dunaji od piatka 23. októbra do nedele 25. októbra,“ uviedla Monika Voleková.

S postupom prác som spokojný, idú podľa dohody a časového harmonogramu predloženého zhotoviteľom. Verím, že ak budeme pokračovať v tomto tempe, budeme vo finále úspešní a Starý most odovzdáme v dohodnutom termíne,“ skonštatoval primátor Bratislavy Ivo Nerovnal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk