Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bicykel
ilustračné: pixabay.com
2. mája 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Všetky informácie o cyklistike nájdete na petržalskej webstránke pod jednou strechou

Od dnešného dňa sa slovenské samosprávy pridávajú do akcie Do práce na bicykli. Výnimkou nie je ani mestská časť Petržalka, ktorej úrad zostavil päť tímov. Zúčastnení úradníci tak budú jazdiť počas celého mája do práce na bicykli.

Mestská časť tiež vytvorila novú rubriku Cyklodoprava na domovskej webovej stránke www.petrzalka.sk. Na nej si milovníci cyklistiky nájdu všetky potrebné informácie. Petržalka zároveň v rámci plánovaného rozvoja postupne v najbližších rokoch dobuduje cyklotrasy tak, aby boli všetky existujúce chodníky navzájom prepojené.

Petržalka spracovala v rokoch 2013 – 2015 Štúdiu cyklistickej dopravy, čím pristúpila k jednému z krokov trvalo udržateľného rozvoja dopravy. Jeho cieľom je začať vplývať na obvyklé dopravné správanie obyvateľov tak, aby pri každodennej voľbe mali možnosť zvoliť aj alternatívny druh prepravy. Komplexné informácie nájdu obyvatelia v novej rubrike Cyklodoprava na domovskej stránke mestskej časti.

V súčasnosti existuje v Petržalke sieť rôznorodých cyklotrás – od tých medzinárodného významu až po „sídliskové“. Základná kostra hlavných cyklotrás je síce zadefinovaná v územnom pláne, ale chýba ich prepojenie, aby cyklisti prešli po jednej trase súvislo, bezpečne a efektívne z bodu A do bodu B. Preto samospráva v štúdii nielen hľadala „kľúč“ na ich pospájanie, ale aj spôsob, ako vyhovieť všetkým požiadavkám cyklodopravy – bezpečnosť, dobrá obslužnosť územia a v neposlednom rade aj celková atraktivita trasy.

Okrem štúdie nájdu obyvatelia v rubrike aj Etický kódex cyklistu, rôzne zaujímavé stránky o cyklistike, servisy bicyklov, fotogalériu aj články, ktoré v súvislosti s touto témou uverejnila samospráva v minulosti na svojej stránke. Tiež tam budú denne aktualizované kampane, aktivity, podujatia či súťaže na území Petržalky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X