Všetky kontrolované kúpaliská v Bratislavskom kraji zatiaľ vyhovovali hygienickým normám

Pláže v Bratislave a okolí
Zlaté Piesky v Bratislave. Foto: Slovakia.com

K 15. júnu bola rozhodnutiami RÚVZ povolená prevádzka troch umelých a dvoch prírodných letných kúpalísk.

Všetky kontrolované kúpaliská v Bratislavskom kraji zatiaľ vyhovovali hygienickým normám. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava Kataríny Nosálovej. „V Bratislavskom kraji bola k 15. júnu rozhodnutiami tunajšieho úradu povolená prevádzka troch umelých letných kúpalísk – letné kúpalisko Lamač a Rosnička v Bratislave a letné kúpalisko v Modre, a dvoch prírodných kúpalísk – Zlaté piesky v Bratislave a Slnečné jazerá v Senci,“ uviedla.

Prevádzkovanie letných kúpalísk (LK) Delfín, Tehelné pole, Rača, Krasňany v Bratislave a LK v Pezinku a Malackách je v riešení na základe podaných žiadostí. „Prevádzkovatelia letných kúpalísk Iuventa, Matadorka, Aquapark Senec zatiaľ nepožiadali o uvedenie ich priestorov do prevádzky,“ poznamenala Nosálová.

Ako dodala, počas tohtoročnej kúpacej sezóny boli štyri bio/kúpaliská vyradené zo sledovania z dôvodu, že nie sú prístupné pre širokú verejnosť (Fajn klub, biokúpalisko Tri vody v Malinove) a z dôvodu ukončenia ich prevádzky (Summer Club – Incheba v Bratislave a biokúpalisko Borovica – Kamenný Mlyn, okres Malacky).

„Okúpať sa môžete aj na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou Kuchajda, Vajnorské jazero, Čunovo, Rusovce-Candell, Veľký Draždiak, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Ivanka pri Dunaji, Nové Košariská a Hlboké jazero v Senci – nakoľko vzorky vody preukázali vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie,“ konštatuje Nosálová. Ako dodala, kvalita vody na prírodných kúpaliskách zaradených do monitoringu alebo s organizovanou rekreáciou sa bude kontrolovať v dvojtýždňových intervaloch a podľa aktuálnej situácie.

Na lokalitách s neorganizovanou rekreáciou budú vykonávať len orientačné kontroly kvality vody na kúpanie dva až trikrát za sezónu alebo podľa aktuálnej situácie. Kontrolu bazénovej vody vykonajú raz za mesiac alebo podľa aktuálnej situácie.

Na tejto stránke  budú počas tohtoročnej kúpacej sezóny každý týždeň vo štvrtok zverejňované aktuálne výsledky z rozborov vôd aj s poznámkou, či je voda vhodná na kúpanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk