Všetky múzeá a galérie v meste sú už otvorené, padnemická situácia je o čosi lepšia

Prírodovedné múzeum, SNM
Foto: ilustračné, SITA

Ak nie je uvedené inak, všetky múzeá a galérie sú v prevádzke v štandardnom režime.

V Bratislave počas tohto týždňa po uvoľnení opatrení otvorili všetky múzeá aj galérie. Ako pripomína mesto na stránke visitbratislava.sk., vo všetkých múzeách a galériách je nutné nosiť respirátor, dodržiavať dvojmetrový odstup a preukázať sa negatívnym testom.

Je potrebné tiež dodržiavať kapacitu jedna osoba na 15 metrov štvorcových. „Ak nie je uvedené inak, všetky múzeá a galérie sú v prevádzke v štandardnom režime,“ doplnilo mesto.

Od utorka do piatku je otvorené Múzeum dejín mesta v Starej Radnici, Múzeum historických interiérov a vinohradníctva a od utorka do nedele aj Antická Gerulata v Rusovciach. Na Hrade Devín je zatiaľ otvorený iba vonkajší areál. Svoje expozície otvorilo aj Slovenské národné múzeum (SNM).

Prírodovedné múzeum SNM bude otvorené od utorka 27. apríla z dôvodu dezinsekcie všetkých priestorov,“ uvádza mesto. Opätovne otvorené je aj Múzeum Červený kameň, Budmerický kaštieľ bude znovu otvorený od 24. apríla, vždy cez víkend.

Tento týždeň otvorila svoje brány aj Slovenská národná galéria a ostatné galérie v hlavnom meste. K ďalším sprístupneným patria zoologická a botanická záhrada, Lanovka Železná Studnička – Kamzík a Dóm sv. Martina. Modrý kostolík je prístupný iba pre veriacich počas svätých omší.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk