Všetky slovenské kostoly nájdete na jednom mieste. V Kostole klarisiek je výstava ich fotografií

Kostol klarisiek
maps.google.sk

Výstava s názvom Videl som všetky kostoly Slovenska je dielom Zdenka Dzurjanina. Za osem rokov v 2 927 obciach a mestách odfotografoval 4 124 kostolov.

Výstavu pripravilo Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a včera ju slávnostne otvorili. Kultúrny program bol obohatený o starosloviensky Otčenáš a iné piesne a zúčastnili sa na ňom aj zástupcovia piatich cirkví: rímskokatolíckej, evanjelickej, gréckokatolíckej, reformovanej a pravoslávnej.

„Je to výnimočný a obdivuhodný projekt. Autor ho realizoval v takom mladom veku (má 28 rokov, pozn. red.). Slovensko pozná lepšie ako mnoho oveľa starších ľudí. Kostol je niečo, čo definuje Slovensko. Máme ich veľa od deviateho storočia a výstava zachytáva ich historický a architektonický vývoj,“ povedal na vernisáži kurátor výstavy Pavol Demeš.

Návštevníci výstavy sa dozvedia, ktorý kostol je najstarší, najmenší, ktorý má najviac kopúl a veží, najväčšiu mozaiku i to, ktoré kostoly sú zapísané v Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

Výstavu si môžu návštevníci pozrieť bezplatne do 31. Júla v utorok a vo štvrtok medzi 10. a 17. hodinou. Všetky fotografie sú tiež zverejnené na internetovej verzii projektu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk