Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kostol klarisiek
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
24. júna 2015 Zaujímavosti od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Všetky slovenské kostoly nájdete na jednom mieste. V Kostole klarisiek je výstava ich fotografií

Výstava s názvom Videl som všetky kostoly Slovenska je dielom Zdenka Dzurjanina. Za osem rokov v 2 927 obciach a mestách odfotografoval 4 124 kostolov.

Výstavu pripravilo Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a včera ju slávnostne otvorili. Kultúrny program bol obohatený o starosloviensky Otčenáš a iné piesne a zúčastnili sa na ňom aj zástupcovia piatich cirkví: rímskokatolíckej, evanjelickej, gréckokatolíckej, reformovanej a pravoslávnej.

„Je to výnimočný a obdivuhodný projekt. Autor ho realizoval v takom mladom veku (má 28 rokov, pozn. red.). Slovensko pozná lepšie ako mnoho oveľa starších ľudí. Kostol je niečo, čo definuje Slovensko. Máme ich veľa od deviateho storočia a výstava zachytáva ich historický a architektonický vývoj,“ povedal na vernisáži kurátor výstavy Pavol Demeš.

Návštevníci výstavy sa dozvedia, ktorý kostol je najstarší, najmenší, ktorý má najviac kopúl a veží, najväčšiu mozaiku i to, ktoré kostoly sú zapísané v Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

Výstavu si môžu návštevníci pozrieť bezplatne do 31. Júla v utorok a vo štvrtok medzi 10. a 17. hodinou. Všetky fotografie sú tiež zverejnené na internetovej verzii projektu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X