Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
pes
ilustračné: pixabay.com
19. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Výbeh pre psov na Vyšehradskej tento rok urobiť nestihnú

Samospráva predpokladala, že s prácami na treťom výbehu pre psov v Petržalke by mohli začať počas tohtoročného leta. Bohužiaľ, sa to nepodarilo.

„Mestská časť sa zamerala na osadenie nových lavičiek a odpadkových košov, ktoré by mali začať pribúdať v týchto dňoch. K výbehu sa však určite vrátime,“ pripomenul vicestarosta Petržalky Ján Bučan.

Ako ďalej poznamenal, od Petržalčanov prišli i ďalšie podnety na to, kde by mohol byť nový výbeh pre psov. Samospráva preto podľa neho lokalitu na Vyšehradskej ulici ešte prehodnotí. „Vždy reagujeme na psičkárov, ktorí vedia presne povedať, kde je s venčením problém a kde by si nový výbeh želali,“ spomenul vicestarosta. Cieľom výbehov pre psov je venčenie psov bez vôdzky a bezkonfliktné spolužitie chovateľov psov s ostatnými obyvateľmi mestskej časti.

Bučan poznamenal, že Petržalka ročne na dani za psa vyzbiera viac ako 180-tisíc eur, v tomto roku je to 186-tisíc eur. „Peniaze sa používajú na budovanie výbehov pre psov, na služby súvisiace s vyprázdňovaním, dopĺňaním vreciek a osadením košov na psie exkrementy,“ pokračuje.

V súčasnosti majú v mestskej časti nahlásených približne 5 580 daňovníkov, ktorí majú v mestskej časti prihláseného psa. „Pre každého z nich je k dispozícii rolka s 350 kusmi vreciek na exkrementy, ktoré si môžu ľudia vyzdvihnúť na petržalskom úrade,“ doplnil Bučan s tým, že je aj veľa psov, ktorých v Petržalke neprihlásili.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X