Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marianum pohrebnictvo mesta bratislava mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.google.com
9. októbra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Výber nového riaditeľa Marianum nemusí byť transparentný, upozorňuje asociácia pohrebných služieb

Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb považuje komisiu, ktorá má organizácii Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislava vybrať nového riaditeľa za neodbornú.

Výber nového riaditeľa mestskej organizácie Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislava sa má uskutočniť 10. októbra za zatvorenými dverami a s neodbornou komisiou. Upozorňuje na to Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb (SAPaKS) v tlačovej správe.

Navyše na výberové konanie neprizvali odbornú verejnosť. Členmi komisie majú byť viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvíľová, Martin Kuruc, Ivan Peschl, Martin Červený a Kamila Kudlíčková. Podľa tvrdení SAPaKS iba jeden z členov komisie má skúsenosti s oblasťou pohrebníctva, pričom skúsenosti má iba z Českej republiky, kde platí iná legislatíva ako na Slovensku.

Ako môžu posúdiť odbornú spôsobilosť uchádzača a vyberať šéfa pohrebníctva mesta Bratislava ľudia, ktorí nepracovali v pohrebníctve a nemajú osobnú skúsenosť s takýmto odvetvím?“ konštatoval predseda SAPaKS Ladislav Stríž s tým, že je možné aj to, že ide o čisto politickú nomináciu.

Vážne finančné problémy

Stríž upozorňuje aj na fakt, že organizácia Marianum sa už viac ako 10 rokov „zmieta vo vážnych strategických a finančných problémoch aj v dôsledku neustálej výmeny nedostatočne odborných riaditeľov v tejto oblasti.“

Primátora Bratislavy sme vyzvali na osobné stretnutie k uvedenej problematike listom 13. augusta, na ktorý sme, žiaľ, do dnešného dňa nedostali odpoveď,“ konštatuje Stríž s tým, že človek, ktorý chce pracovať v sektore pohrebníctva, potrebuje mať aj dané vedomosti a zručnosti z tohto odvetvia.

Vyjadrenie magistrátu

Bratislavský magistrát sa ohradil voči tvrdeniu, že výberové konanie sa koná za zatvorenými dverami. „Ide o viackolový výber aj s verejnou časťou,“ uviedol v reakcii pre agentúru SITA hovorca Bratislavy Peter Bubla s tým, že okrem členov výberových komisií zverejňujú aj rokovací poriadok či etický kódex výberovej komisie. Výberové konanie na riaditeľa organizácie Marianum vyhlásili a zverejnili 29. júla.

Do uzávierky nám bolo doručených 10 prihlášok, z toho osem kompletných. Na základe pohovorov s personalistami, kontroly integrity a hodnotenia zostavila výberová komisia rebríček najvhodnejších uchádzačov, ktorých pozvala na pohovor pred výberovou komisiou. Zoznamy pozvaných uchádzačov spolu s ich životopismi aj rozvojovými plánmi boli zverejnené v dostatočnom časovom predstihu tak, aby verejnosť mala možnosť prečítať si ich a zaslať nám svoje prípadné pripomienky alebo upozornenia k jednotlivým uchádzačom, na čo, samozrejme, výberová komisia pri hodnotení uchádzačov tiež prihliada,“ uviedol Bubla s tým, že výberové konanie sa uskutoční 10. októbra o 13.00 hod. v Justiho sieni Primaciálneho paláca.

Tento fakt magistrát zverejnil a zdôrazňuje, že výberové konanie je verejné. „Môže sa na ňom zúčastniť ktokoľvek a položiť uchádzačom otázky. Budeme len radi, ak na výberové konanie prídu aj zástupcovia odbornej verejnosti,“ dodal na záver Bubla s tým, že na výberové konanie pozvali aj zástupcov SAPaKS, ktorí svoju účasť potvrdili.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X