Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodna ulica bezpecnost pripady mestska policia.jpg
Foto: ilustračné, MsP Bratislava
25. júna 2020 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Výberové konanie na riaditeľa bolo v dvoch organizáciách úspešné, nového náčelníka mestskej polície nevybrali

Riaditeľom Mestského ústavu ochrany pamiatok zostáva Ivo Štassel, novou riaditeľkou ZOO bude Júlia Hanuliaková.

Bratislava zverejnila výsledky júnových výberových konaní na šéfov mestských organizácií. V  tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

V otvorenom výberovom konaní na riaditeľa Mestského ústavu ochrany pamiatok (MÚOP) v Bratislave potvrdil svoju pozíciu aktuálny riaditeľ Ivo Štassel. Z výberového konania na nového náčelníka Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy (MsP) nevzišiel úspešný uchádzač a vo výberovom konaní do čela Zoologickej záhrady Bratislava komisia vybrala Júliu Hanuliakovú,“ uviedla hovorkyňa.

Náčelník MsP

Do výberového konania na pozíciu náčelníka MsP v Bratislave boli doručené štyri kompletné prihlášky, dvaja uchádzači odstúpili. Na vypočutí pred komisiou sa prezentoval Michal Buraľ a Peter Krajčírovič.

Na základe všetkých zhromaždených materiálov a vystúpení uchádzačov ani jeden z nich dostatočne nepresvedčil členov komisie o spôsobilosti viesť MsP mesta Bratislava tak, aby ho komisia mohla odporučiť primátorovi na schválenie do mestského zastupiteľstva,“ uviedlo mesto.

Komisia odporučila primátorovi vyhlásenie nového výberového konania. Vzhľadom na výsledok výberového konania budú poslanci na štvrtkovom zastupiteľstve rozhodovať o odvolaní náčelníka bratislavskej MsP Mareka Gajdoša k 31. júlu.

Michal Buraľ sa rozhodol nepokračovať na pozícii zástupcu náčelníka vzhľadom na to, že komisiu vo výberovom konaní nepresvedčil. Nahradí ho veliteľ expozitúry MsP Tibor Lehocký,“ dodal magistrát. Michal Buraľ po dohode s mestom aj naďalej zostáva v štruktúrach mestskej polície.

Šéf ZOO a MÚOP

Do výberového konania na pozíciu riaditeľa MÚOP boli doručené tri kompletné prihlášky. Výberová komisia posunula do ďalšieho kola všetkých troch uchádzačov – Denisa Haberlanda, Ivanu Lisickú a Iva Štassela.

Na základe všetkých zhromaždených materiálov, vystúpení uchádzačov, hodnotenia a následného hlasovania komisia odporúča primátorovi ponechať vo funkcii aktuálneho riaditeľa Iva Štassela,“ uviedlo mesto.

Do výberového konania na pozíciu riaditeľa Zoologickej záhrady Bratislava doručili osem kompletných prihlášok. Komisia vybrala do druhého kola štyroch z nich – Júliu Hanuliakovú, Michala Novomeského, Jaroslava Pokorádiho a Tomáša Zajaca.

Na základe všetkých zhromaždených materiálov, vystúpení uchádzačov, hodnotenia a následného hlasovania komisia odporúča primátorovi vymenovať do funkcie riaditeľky zoologickej záhrady Júliu Hanuliakovú,“ uzavrelo mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X