Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petržalské závodisko, dostihy
ilustračné: Aneta Schmögerová
7. marca 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Výberové konanie na trvalého riaditeľa Závodiska Bratislava by malo byť v dohľadnom čase

Vo veľmi dohľadom čase vypíšu výberové konanie na trvalého riaditeľa Závodiska, š. p., Bratislava, dostihovej autority Slovenska. Predznamenal to Michal Feik zo zakladajúceho Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Nie je isté, či sa post podarí obsadiť do začiatku sezóny 2018, prológ bude v nedeľu 8. apríla od 14. hodiny na centrálnom hipodróme v petržalskom Starom háji.

K 15. novembru 2017 sa po necelom roku skončilo pôsobenie Ľuboša Chmelára vo funkcii šéfa ZB. Následne vedením poverili Jána Valtýniho a po uplynutí stanovenej trojmesačnej lehoty začal plynúť takisto dočasný mandát Ladislava Molnára.

Chmelár úradoval od decembra 2016, spočiatku ako poverený vedením, v marci 2017 – po ukončení výberového konania – sa stal riadnym riaditeľom ZB. Bol jediným uchádzačom. Post prevzal po Mariánovi Šurdovi, ktorý s krátkou prestávkou v roku 2012 bol riaditeľom tejto organizácie od 10. júla 1989 do vlaňajšieho novembra.

Rezortné ministerstvo, ktoré je zriaďovateľom štátneho podniku, vo februári 2017 deklarovalo, že ZB sa po personálnej zmene nebude predávať. Ministerka Gabriela Matečná vtedy prostredníctvom tlačovej správy uviedla, že od nového vedenia očakáva atraktívnejšie podujatia, zlepšenie hospodárenia a zmenu v spôsobe riadenia. ZB spolu s rezortným ministerstvom zároveň deklarovali, že budú hľadať zdroje na dofinancovanie výstavby tribúny, patový stav trvá od februára 2012 po preinvestovaní 1 milióna eur. Potreba sa odhaduje približne na úrovni 2,5 milióna eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X