Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MHD
ilustračné: SITA
31. marca 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Vybrané skupiny budú v MHD opäť cestovať zadarmo, dnes o tom rozhodli poslanci

Hendikepovaní obyvatelia Bratislavy budú môcť od mája opäť cestovať v bratislavskej MHD zadarmo. Schválili to dnes bratislavskí mestskí poslanci, ktorí 100-percentnú zľavu odklepli aj pre bratislavských darcov krvi s minimálne diamantovou Janského plaketou i pre protikomunistických odbojárov a politických väzňov s trvalým pobytom v hlavnom meste.

Hendikepovaným Bratislavčanom, ktorí si po zavedení tretej etapy Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) vybavili extra zľavu 90-percent, mesto peniaze vráti. Alikvotnú nevyužitú časť zakúpeného predplatného lístka s extra zľavou mesto hendikepovaným pošle do dvoch mesiacov poštovou poukážkou. Peniaze bude mesto vracať z vlastných zdrojov.

Bezplatné cestovanie v MHD od mája získajú držitelia preukazov ŤZP, protikomunistickí odbojári a politickí väzni či darcovia krvi s minimálne diamantovou Janského plaketou, podmienkou pre všetkých však je trvalý pobyt v Bratislave. Zľavu si môžu uplatniť len na predplatné cestovné lístky v bratislavskej MHD. Zatiaľ 100-percentnú zľavu na cestovanie v rámci IDS BK schválili iba bratislavskí mestskí poslanci.

Ako dodal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, s návrhom na zavedenie 100-percentnej zľavy pre vybrané skupiny ľudí oboznámil aj partnerov zapojených do IDS BK – teda ministerstvo dopravy, Bratislavský samosprávny kraj a spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava, ktorá celý systém zastrešuje. Podľa Nesrovnala o návrhu na prijatie bezplatného cestovania pre vybrané skupiny obyvateľov by mali v apríli rokovať aj poslanci Bratislavského samosprávneho kraja.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X