Výchovné koncerty ukážu mladým modernú klasiku. Uvidia Romea a Júliu v netradičnom šate

Romeo a Júlia
BSK

Kultúrno-vzdelávacie podujatie Shakespeare-Prokofiev: Romeo a Júlia určené pre študentov stredných škôl. Cieľom desiatich novembrových predstavení je zatraktívniť vyučovanie a vzbudiť záujem u študentov o hudbu, kultúru, literatúru, vzdelanie.

Na pódiu Koncertného štúdia Slovenského rozhlasu ožije zlatý fond európskeho kultúrneho dedičstva – balet Sergeja Prokofieva Romeo a Júlia v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča. Popretkávaný bude činohernými ukážkami z rovnomennej Shakespearovej hry v podaní profesionálnych hercov z divadla Astorka Korzo 90 a študentov bratislavského Konzervatória.

Moderátormi podujatí sú Adela Banášová, Peter Novák – Šarkan a Jozef „Dodo“ Kuriľák, ktorí budú oboznamovať študentov s dejom hry a veselo i vážne komentovať jednotlivé časti príbehu.

Projekt sa uskutoční v termínoch 18., 19., 20. a 26. novembra a už teraz svoju účasť potvrdilo viac ako 5 000 stredoškolských študentov a stovka pedagógov. Všetkých 10 plánovaných koncertov, na ktoré majú študenti bezplatný vstup, je plne obsadených. Druhá fáza projektu je predbežne plánovaná na jarné mesiace roka 2016.

Nad kulúrno-vzdelávacím podujatím Romeo a Júlia prevzali záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja, minister kultúry SR Marek Maďarič a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler. Predstavenia sa budú realizovať v spolupráci s RTVS v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk