Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Romeo a Júlia
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
12. novembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Výchovné koncerty ukážu mladým modernú klasiku. Uvidia Romea a Júliu v netradičnom šate

Kultúrno-vzdelávacie podujatie Shakespeare-Prokofiev: Romeo a Júlia určené pre študentov stredných škôl. Cieľom desiatich novembrových predstavení je zatraktívniť vyučovanie a vzbudiť záujem u študentov o hudbu, kultúru, literatúru, vzdelanie.

Na pódiu Koncertného štúdia Slovenského rozhlasu ožije zlatý fond európskeho kultúrneho dedičstva – balet Sergeja Prokofieva Romeo a Júlia v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča. Popretkávaný bude činohernými ukážkami z rovnomennej Shakespearovej hry v podaní profesionálnych hercov z divadla Astorka Korzo 90 a študentov bratislavského Konzervatória.

Moderátormi podujatí sú Adela Banášová, Peter Novák – Šarkan a Jozef „Dodo“ Kuriľák, ktorí budú oboznamovať študentov s dejom hry a veselo i vážne komentovať jednotlivé časti príbehu.

Projekt sa uskutoční v termínoch 18., 19., 20. a 26. novembra a už teraz svoju účasť potvrdilo viac ako 5 000 stredoškolských študentov a stovka pedagógov. Všetkých 10 plánovaných koncertov, na ktoré majú študenti bezplatný vstup, je plne obsadených. Druhá fáza projektu je predbežne plánovaná na jarné mesiace roka 2016.

Nad kulúrno-vzdelávacím podujatím Romeo a Júlia prevzali záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja, minister kultúry SR Marek Maďarič a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler. Predstavenia sa budú realizovať v spolupráci s RTVS v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X