Vydávali sa za SBS-karov, napadli muža a ukradli mu telefón

SBS, obušok, zbraň
ilustračné: thinkstockphotos.com

Policajti objasnili okolnosti trestného činu, ku ktorému došlo v priebehu tohto mesiaca v druhom bratislavskom okrese. Policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva 21-ročnému Adamovi a 26-ročnému Ladislavovi z Bratislavy.

Obvinení 19. júna po 21.15 hod. oslovili muža, ktorý vychádzal zo zadného vchodu ubytovne na ulici Mlynské Luhy. Na sebe mali oblečené tmavé oblečenie s označením SBS a SECURITY, čím vzbudili u poškodeného muža dojem že ide o zamestnancov bezpečnostnej služby. Po krátkom rozhovore týkajúceho sa konfliktu, ktorého bol krátko predtým poškodený muž účastný, chcel z miesta odísť.

Jeden z obvinených poškodeného napadol drevenou palicou, ten sa dal na útek. Na križovatke ulíc Mlynské Luhy a Štedrá obaja muži poškodeného dobehli a jeden z nich ho napadol teleskopickým obuškom. Poškodenému spôsobil zranenia v oblasti hrudníka, hlavy a rúk. Mužovi ukradli telefón v hodnote približne 60 eur a z miesta odišli.

Oboch mužov sa podarilo polícii identifikovať. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk