Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava, panoráma
Zdroj: archív BSK
3. februára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vyhlásili prvú grantovú výzvu programu Dunajský fond. Žiadosti môžete posielať do 29. februára

Stredoeurópska nadácia v rámci svojho nadačného programu Dunajský fond vyhlasuje prvú grantovú výzvu, v ktorej rozdelia sumu v maximálnej výške 30-tisíc eur. Výzvu zamerali na finančnú podporu verejnoprospešných projektov a kultiváciu verejne prístupných priestranstiev v okolí slovenského toku Dunaja vrátane Malého Dunaja.

O grant sa môžu uchádzať neziskové organizácie s ucelenými projektmi alebo aj čiastkovými aktivitami, ktoré sú súčasťou ich dlhodobejších projektov. Projekty musia napĺňať niektorý z cieľov Charty Dunajského fondu, ktorými sú bližší kontakt s riekou, bohatší život na rieke, plynulejší a príjemnejší pohyb pri alebo na rieke, spojenie prostredníctvom rieky so susedmi a ďalšími štátmi. Uchádzači môžu svoje žiadosti podať do pondelka 29. februára. Viac informácií nájdu záujemcovia na adrese http://www.dunajskyfond.sk/.

Grantové žiadosti vyhodnotí odborná porota, v ktorej budú členovia Kruhu poradcov Dunajského fondu. Ide o osobnosti pôsobiace v urbanizme, architektúre, environmentálnej oblasti, ako aj osobnosti podieľajúce sa na tvorbe podujatí mestského a komunitného života a športovo-rekreačných aktivít na rieke. Konkrétnu výšku podpory úspešných žiadostí bude schvaľovať Správna rada Stredoeurópskej nadácie. Zoznam úspešných žiadateľov bude známy do 15. apríla.

Stredoeurópska nadácia predstavila svoj nadačný program Dunajský fond vlani v septembri na 1. fóre Dunajského fondu. Predseda BSK Pavol Frešo na ňom podpísal Chartu Dunajského fondu. „Podporujeme ochranu prírodných hodnôt a rieka Dunaj má zásadný vplyv pre rozvoj nášho kraja. Preto sme nápomocní pri vytváraní rekreačných zón, aby Dunaj ľudí opäť spájal a nie rozdeľoval,“ vyjadril sa Frešo.

Dunajský fond je otvorenou neziskovou platformou, ktorá združuje finančné, nefinančné a ľudské zdroje pre rozvoj verejnoprospešných aktivít a verejne prístupných priestranstiev v okolí slovenského toku Dunaja vrátane Malého Dunaja. Po prvej výzve plánuje Stredoeurópska nadácia vyhlásiť v spolupráci s prispievateľmi Dunajského fondu ďalšiu grantovú výzvu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X