Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Právnik, legálny, dokumenty
ilustračné: pixabay.com
3. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

Vyhlásili výzvu o finančný príspevok na malé projekty, žiadatelia majú čas do začiatku novembra

Žiadatelia sa o finančný príspevok môžu uchádzať do 2. novembra.

Európske zoskupenie územnej spolupráce Rába – Dunaj – Váh, ktorého členom je od roku 2016 aj Bratislavský samosprávny kraj (BSK), vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok v rámci Fondu malých projektov Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, žiadatelia sa o finančný príspevok môžu uchádzať do 2. novembra.

Peniaze môžu podľa Forman žiadať napríklad nadácie, neziskové organizácie, rozpočtové a príspevkové organizácie, subjekty verejnej správy, ako aj občianske združenia. Výška finančných prostriedkov pre projekt je stanovená od 20- do 50-tisíc eur, pričom projekt by mal trvať maximálne 12 mesiacov. Nevyhnutnou podmienkou je partnerstvo, každý projekt musí byť robený v spolupráci partnerov zo Slovenska aj Maďarska. Spolufinancovanie projektov z vlastných zdrojov žiadateľov je 15 percent.

Podporené aktivity z Fondu malých projektov sa týkajú dvoch oblastí. Prvou je príroda a kultúra, ktorá je zameraná na lepšie využívania endogénneho prírodného a kultúrneho potenciálu regiónu pre podporu trvalo udržateľného rozvoja miestnych ekonomík. Druhá oblasť, podpora cezhraničnej spolupráce orgánov verejnej správy a osôb žijúcich v pohraničnej oblasti sa zameriava na zlepšenie úrovne cezhraničnej medziinštitucionálnej spolupráce a rozšírenie, posilnenie cezhraničnej spolupráce medzi občanmi.

“Cieľom Fondu malých projektov je posilnenie cezhraničnej sociálnej súdržnosti podporou lokálnej spolupráce, zavedenie a zlepšenie dlhodobej spolupráce medzi subjektmi na oboch stranách hranice prostredníctvom podpory regionálnych projektov. Zámerom je podporiť menšie projekty s cezhraničným rozmerom, ktoré budú mať pozitívny vplyv na dotknuté územia, cezhraničnú spoluprácu a podporu lokálnych iniciatív,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Viac informácií nájdu žiadatelia na internetovej stránke zoskupenia Rába-Dunaj-Váh.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X