Vyhlásili výzvu o finančný príspevok na malé projekty, žiadatelia majú čas do začiatku novembra

Právnik, legálny, dokumenty
ilustračné: pixabay.com

Žiadatelia sa o finančný príspevok môžu uchádzať do 2. novembra.

Európske zoskupenie územnej spolupráce Rába – Dunaj – Váh, ktorého členom je od roku 2016 aj Bratislavský samosprávny kraj (BSK), vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok v rámci Fondu malých projektov Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, žiadatelia sa o finančný príspevok môžu uchádzať do 2. novembra.

Peniaze môžu podľa Forman žiadať napríklad nadácie, neziskové organizácie, rozpočtové a príspevkové organizácie, subjekty verejnej správy, ako aj občianske združenia. Výška finančných prostriedkov pre projekt je stanovená od 20- do 50-tisíc eur, pričom projekt by mal trvať maximálne 12 mesiacov. Nevyhnutnou podmienkou je partnerstvo, každý projekt musí byť robený v spolupráci partnerov zo Slovenska aj Maďarska. Spolufinancovanie projektov z vlastných zdrojov žiadateľov je 15 percent.

Podporené aktivity z Fondu malých projektov sa týkajú dvoch oblastí. Prvou je príroda a kultúra, ktorá je zameraná na lepšie využívania endogénneho prírodného a kultúrneho potenciálu regiónu pre podporu trvalo udržateľného rozvoja miestnych ekonomík. Druhá oblasť, podpora cezhraničnej spolupráce orgánov verejnej správy a osôb žijúcich v pohraničnej oblasti sa zameriava na zlepšenie úrovne cezhraničnej medziinštitucionálnej spolupráce a rozšírenie, posilnenie cezhraničnej spolupráce medzi občanmi.

“Cieľom Fondu malých projektov je posilnenie cezhraničnej sociálnej súdržnosti podporou lokálnej spolupráce, zavedenie a zlepšenie dlhodobej spolupráce medzi subjektmi na oboch stranách hranice prostredníctvom podpory regionálnych projektov. Zámerom je podporiť menšie projekty s cezhraničným rozmerom, ktoré budú mať pozitívny vplyv na dotknuté územia, cezhraničnú spoluprácu a podporu lokálnych iniciatív,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Viac informácií nájdu žiadatelia na internetovej stránke zoskupenia Rába-Dunaj-Váh.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk