Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle: Takto sa k nej dostanete

Atmosféra počas slávnostného otvorenia vyhliadkovej veže na vrchu Devínska Kobyla v Bratislave. Bratislava, 15. júl 2020.
Foto: SITA/Jana Birošová

Vyhliadková veža bola sprístupnená verejnosti len 15. júla 2020.

Na vrchole Devínskej Kobyly vyrástla vyhliadková veža s moderným vzhľadom. „Výhľad do troch susediacich krajín je motívom, ktorý sme pretavili do troch vyhliadkových plošín v rôznych výškových úrovniach,“ vysvetľuje starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Dárius Krajčír a dopĺňa, že najvyššia plošina je osadená zhruba 20 metrov nad okolitým terénom.

Veža sa nachádza v juhovýchodnej časti areálu, na chrbte Devínskej Kobyly a na priesečníkoch obľúbených náučných a turistických chodníkov vedúcich k areálu z Devínskej Novej Vsi, Devína a Dúbravky.

K vyhliadkovej veži sa dostanete červenou turistickou trasou. Tá vás dovedie z Karlovej Vsi-Kútiky cez Jezuitské lesy, Švábsky vrch, rázcestie Dúbravskej hlavice. Z Devínskej Novej Vsi sa k veži dostanete po zelenej značke Nám. 6. apríla, okolo Istra Centra, Kostola Ducha Sv.,Lipové, Vyhliadka Rovnica, Bočná cesta a napokon po červenej značke na Devínsku Kobylu rázcestie.

Po žltej značke z Dúbravky okolo Domu kultúry, Kostola Ducha Sv., Dúbravská hlavica a potom už opäť len po červenej značke na Devínsku Kobylu rázcestie. Modrou značkou začínate z Dlhých Dielov cez Jezuitské lesy, Švábsky vrch, Dúbravská hlavica a potom po červenej značke cez rázcestie Hrad Devín, Námestie práce, Uzký les na Devínsku Kobylu rázcestie.

Od rázcestia Devínskej Kobyly 490 m n.m pokračuje značenie až na vrchol Devínskej Kobyly 514 m n.m s vyhliadkovou vežou.

Mestskou hromadnou dopravou sa najbližšie k trase dostanete zo zastávky Devín, Svätopluk linkou č. 29.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk