Vyhradené jazdné pruhy sú pre MHD, upozorňujú mestskí policajti, za zneužitie hrozí pokuta

Bratislava_trolejbus_mhd.jpg
ilustračné: www.busportal.cz

Za zneužitie prejazdu cez vyhradený jazdný pruh hrozí vodičovi pokuta až do výšky 50 eur.

Vyhradené jazdné pruhy pre mestskú hromadnú dopravu majú slúžiť pre jej zrýchlenie, nie na obchádzanie kolón. Pripomína to Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy vo svojom stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Pleva.

„Za zneužitie prejazdu cez vyhradený jazdný pruh hrozí vodičovi na mieste bloková pokuta až do výšky 50 eur,“ uviedol náčelník bratislavskej mestskej polície Ivan Lechner. Štyria vodiči dostali počas jedného dňa minulý týždeň pokutu, nechcelo sa im čakať v zápchach na Saratovskej ulici.

Okrem prejazdu cez vyhradené jazdné pruhy sa mestskí policajti pozreli aj na fajčiarov, ktorí porušujú niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov. Podľa tohto zákona je totiž zakázané fajčiť aj na zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

Napríklad, v mestskej časti Bratislava – Lamač tento zákaz minulý týždeň vo štvrtok nerešpektovalo šesť ľudí. Od začiatku roka mestská polícia odhalila 251 prípadov takéhoto konania.

„Sťažnosti od občanov máme aj na neférové poskytovanie služieb v oblasti taxislužby zo strany niektorých taxikárov,“ pokračuje Ivan Lechner. V tomto roku zatiaľ mestskí policajti urobili 127 kontrol.

V minulosti boli najčastejšími porušeniami zo strany taxikárov napríklad používanie vozidiel s neovereným taxametrom, prípadne chýbajúcim označením. Podľa mestskej polície sa však situácia začína zlepšovať. Z kontrol zistili 36 rôznych závad, deväť z nich sa týkalo používania áut s neovereným taxametrom a desať súviselo s označením auta.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom