Vykladáte si aj vy nohy na sedadlo v MHD? Dajte si pozor, aby ste nedopadli ako táto slečna

vykladanie nôh v MHD
Foto: Facebook/Revízori Bratislava, Lujza Hanáková - koláž BratislavaDen.sk

Negatívne skúsenosti s podobnými cestujúcimi v bratislavskej MHD hlásia obyvatelia opakovane.

Mnohí z nás po práci či škole pociťujú únavu a pocit ťažkých nôh. Väčšina ľudí, ktorá cestuje domov MHD, si nohy vyloží až doma.

Nájdu sa však aj ľudia, ktorí si zo sedadiel MHD urobia druhý gauč a ich správanie hnevá iných spolucestujúcich. Reč je o vykladaní nôh na voľné sedadlá.

Rôzne reakcie

Tému otvorila pani Lujza na Facebooku. Keď cestovala v autobuse, jej pozornosť upútala skupinka troch tínedžeriek. Sedeli v „štvorke“, pričom jedna z nich si na prázdne sedadlo, ktoré bolo oproti nej, vyložila nohy v zablatených teniskách.

Znechutená spolucestujúca sa pýtala, či si dievčatá vykladajú aj doma nohy v špinavých topánkach na sedačku. Keď sa tínedžerky zdvihli, Lujza odfotila špinavú sedačku, na ktorej vidieť tmavé špinavé škvrny.

Vykladanie nôh v MHD
Foto: Facebook/Revízori Bratislava, Lujza Hanáková

Upozorniť takých cestujúcich alebo nie? Pán Ján radí, že určite ich treba upozorniť. „Niekedy škaredo pozrieť a keď im to poviete pekne, tak si to niekedy aj zapamätajú,“ tvrdí.

Ozvala sa aj pani Petra, avšak nedopadlo to podľa jej slov dobre: „Ja som im to raz aj povedala a dostala som dobre že nie vynadané, čo sa starám.“ Podobnú skúsenosť má aj pani Viera, keď poprosila, aby si dali spolucestujúci nohy dole a vynadali jej do všetkého možného.

Pani Veronika si myslí, že na tejto situácii je vidieť, ako sa dnes vychovávajú deti a doma sa všetko dovoľuje.

Vodič ju donútil k uprataniu

Do diskusie vstúpil aj pán Miroslav, ktorý pracuje ako vodič autobusu č. 96. Cez deň pršalo a do jeho autobusu nastúpila slečna, ktorá bola celá mokrá. Všetko videl na kamere.

Slečna mala mokré tenisky a vyložila si ich na sedadlo. Vodič však nenechal situáciu bez povšimnutia. Zdvihol sa, išiel až za slečnou a spýtal sa jej, či si aj doma vykladá nohy na gauč v mokrých teniskách.

„A to netušila, že to bude musieť očistiť. Bohužiaľ nemala nič pri sebe, tak to pekne utierala bielou mikinou,“ zakončil svoj zážitok Miroslav.

Ak by si niekto v MHD vyložil nohy na sedadlo, ako by ste reagovali?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk