Výnimočná sobota nielen pre hendikepovaných optimistov. Piknik&Bike bez bariér zaujal

Piknik&Bike, cyklistika
BSK

Sobotňajší Piknik&Bike bez bariér prilákal na župné cyklotrasy hendikepovaných optimistov aj známe osobnosti. Takmer 50-kilometrovú trasu aj v horúcom počasí zvládli bez problémov a v cieli trasy ich už čakali stovky piknikujúcich.

„Včerajší Piknik&Bike bez bariér je pre nás pokračovaním našej dlhodobej podpory hendikepovaných obyvateľov kraja. Spojenie cyklistov a hendbajkerov sa ukázalo ako skvelý nápad,“ povedal v cieli predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

BSK
BSK

Cyklopelotón hendikepovaných športovcov, cyklistov známych osobností odštartoval v sobotu o 10. hodine primátor Stupavy Roman Maroš. Viac ako 48 km dlhú trasu v 37 stupňoch zdolalo viac ako 40 cyklistov. Počas trasy zastavili na Cyklomoste slobody a na námestí pri soche M. R. Štefánika na brehu Dunaja, kde sa k pelotónu pripojili ďalší cyklisti.

Piknik&Bike,
BSK

Do cieľa trasy – areálu Divoká Voda v Čunove – dorazili za aplauzu návštevníkov podujatia Piknik&Bike. Podujatím sprevádzala Bibiána Ondrejková a športový tréner Martin Šmahel.

Napriek extrémnym horúčavám sa prišli na Divokú vodu schladiť stovky návštevníkov, ktorých okrem piknikovej atmosféry lákali aj vodné športy. Nielen malých, ale aj veľkých zabával Šašo Jašo. Vystúpili The Backwards, so známymi hitmi kapely The Beatles a neskôr aj Katarína Landlová & band. Počas celého dňa prebiehala tombola.

Piknik&Bike, The Backwards
BSK

Občianske združenie Parasport24, ako spoluorganizátor celého podujatia na čele s Miroslavom Buľovským odovzdal spoločne so zástupcom Bratislavského samosprávneho kraja Jánom Keselým, poukaz v hodnote 1 000 eur pre malého Matthiaska. Podporení sumou 400 eur boli ďalší traja hendikepovaní optimisti na rozvoj ich rekreačného športu.

Výnimočná sobota plná radosti, úsmevov a dávania, o tom bol včerajší Piknik&Bike.

Piknik&Bike
BSK

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk