Výnimočný Župný festival dramatickej tvorivosti vám ukáže svet z novej perspektívy

Kolaz bratislava zupny festival dramatickej tvorivosti.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk - koláž BratislavaDen.sk

Ak máte radi divadlo, umenie a príbehy ľudí, ktorí sú silní a nevzdávajú sa, Župný festival dramatickej tvorivosti je pre vás to pravé miesto. Príďte a podporte týchto talentovaných jednotlivcov na ich umeleckej ceste.

Župný festival dramatickej tvorivosti v Bratislave je jedinečným podujatím, ktoré oslavuje umenie a inšpiráciu prostredníctvom umeleckého vyjadrenia ľudí so zdravotným postihnutím.

V roku 2023 sa tento festival bude konať od 16. do 17. októbra pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu. Patrónom festivalu je známy slovenský herec Miro Noga.

Zupny festival dramatickej tvorivosti 2.jpg

Pódium sa vďaka Župnému festivalu dramatickej tvorivosti otvára pre talentovaných jednotlivcov, ktorí čelia osobným výzvam a zdravotným znevýhodneniam. Stretnú sa tu vášne a umelecký talent, kreativita s odhodlaním prekonať všetky prekážky.

Dramatika a emotívne príbehy

Festival bude plný dojemných divadelných predstavení, ktoré odkryjú herecké schopnosti účinkujúcich. Bude to okamih, kedy dramatická tvorivosť spojí svoju silu s príbehmi a vyjadrí sa formou umenia.

Ak máte radi divadlo, umenie a príbehy ľudí, ktorí neustále bojujú a nevzdávajú sa, Župný festival dramatickej tvorivosti je pre vás to pravé miesto. Príďte a podporte týchto talentovaných jednotlivcov na ich umeleckej ceste. Spolu môžeme osláviť krásu dramatickej tvorivosti a sily ľudskej vôle.

Otvorené vyjadrenie a výnimočnosť

Tento festival umožňuje ľuďom so zdravotným postihnutím vyjadriť svoje myšlienky, emócie a príbehy prostredníctvom dramatického umenia. Účinkujúci vytvárajú predstavenia, ktoré často prenikajú hlboko do sŕdc a inšpirujú nielen svojich kolegov umelcov, ale aj celú komunitu.

Zupny festival dramatickej tvorivosti 3.jpg

Patrónom festivalu sa stal herec Miro Noga, ktorý chce do festivalu vniesť väčšiu váhu, lesk a inšpiráciu všetkým účastníkom. Tak isto aj on sám má zápal pre umelecké diela a obdiv k tvorivosti týchto umelcov.

Príležitosť pre umelcov aj pre vás

Nezabudnite, festival sa uskutoční od 16. do 17. októbra 2023 v Divadle Astorka – štúdio A2, Nové župné divadlo na Mickiewiczovej 2 v Bratislave. Ide o výnimočnú príležitosť pre umelcov so zdravotným znevýhodnením prezentovať svoje umenie a zdieľať svoje príbehy.

Má tiež naučiť každého z nás hlavne to, že umenie nepozná hranice a hlas každého umelca má hodnotu. Vďaka festivalu môžete podporiť inklúziu v umeleckej komunite a možno nájdete aj nové inšpirácie.

Zupny festival dramatickej tvorivosti 4.jpg
Zupny festival dramatickej tvorivosti 1.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk