Vynovená materská škola na Kolibe sa rozrástla o dve triedy

deti, hranie sa
depositphotos.com

V Novom Meste vyrástla ďalšia moderná materská škola. Po rozsiahlej rekonštrukcii sa na nepoznanie zmenila Materská škola na Jeséniovej ulici, ktorá na Kolibe funguje už 68 rokov.

Vďaka nadstavbe sa od septembra rozšíri jej kapacita zo súčasných štyroch na šesť tried. „Od nového školského roka tak bude môcť nastúpiť 123 detí. Rekonštrukcia navyše priniesla aj výraznú zmenu, odstránili sa všetky havarijné stavy,“ povedala Zuzana Salíniová, riaditeľka Základnej školy na Jeséniovej ulici, pod ktorú škôlka patrí.

Okrem nadstavby boli prepojené obidve budovy škôlky, pribudla nová strecha, okná, budova bola zateplená. Náklady na rekonštrukčné práce dosiahli 288 000 eur.

„Rozširovanie kapacít a budovanie bezpečných a moderných priestorov škôl a škôlok je našou prioritou. Aj preto sme v rámci kapitálových výdavkov vyčlenili v rozpočte na tento rok na rekonštrukciu našich jaslí, škôlok a škôl viac ako 4,3 milióna eur,“ hovorí starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Obnovou tento rok prechádzajú aj ďalšie škôlky, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Nové Mesto. Z európskych fondov sa obnovili škôlky na Rešetkovej,  Šancovej, či Letnej, už skôr aj na Odborárskej. Od septembra bude môcť mestská časť vďaka dotácii od ministerstva školstva otvoriť už trinástu obecnú škôlku na Kalinčiakovej ulici s dvomi triedami pre 46 detí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk