Výpadok výroby hrozí pre štrajk autodopravcov aj v bratislavskom Volkswagene

Volkswagen
ilustračné: SITA

Blokácie hraničných priechodov totiž už spôsobili a aj spôsobujú automobilke komplikácie, ktoré predstavujú dodatočné neplánované náklady.

Výpadok výroby hrozí pre štrajk autodopravcov aj v bratislavskom Volkswagene Slovakia (VW). Uvádza sa to v liste, ktorý automobilka adresovala predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu, ako aj štrajkujúcim autodopravcom. Automobilka ich vyzýva, aby čo najskôr urovnali situáciu pri blokácii hraničných priechodov.

To totiž podľa listu už spôsobilo a aj spôsobuje VW Slovakia komplikácie, ktoré predstavujú dodatočné neplánované náklady. „Môžu mať dokonca za následok i výpadok výroby,“ píše sa v liste, ktorý zverejnila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS).

Vypätá situácia

Automobilka dodáva, že celé odvetvie sa aktuálne nachádza v náročnom období a súčasná vypätá situácia na Slovensku týkajúca sa podmienok podnikania v cestnej doprave tomu neprospieva. Podľa Volkswagenu Slovakia je ďalším faktorom, ktorý negatívne ovplyvňuje konkurencieschopnosť Slovenska v medzinárodnom meradle.

Sme presvedčení, že intenzívne spoločné rokovania a hľadanie kompromisu sú tou správnou, schodnou a efektívnou cestou, ako v čo najkratšom čase dospieť k dohode, ktorá bude prijateľná pre obe strany,“ uzatvára list.

Chýbajúce súčiastky

Štrajk autodopravcov skomplikoval aj situáciu v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia. Tá vyrábala počas nočnej zmeny v obmedzenom režime. Dôvodom bol nedostatok súčiastok, približne 50 kamiónov s nimi zostalo v dôsledku štrajku dopravcov stáť na hraničných priechodoch z Poľska na Slovensko.

Podľa najnovších informácií sa kamióny napokon dostali na Slovensko. „V najbližších hodinách kamióny očakávame v Trnave, hneď po vyložení súčiastok bude výroba obnovená v plnom rozsahu,“ informoval agentúru SITA hovorca automobilky Peter Švec.

Nespokojní autodopravcovia po dvoch týždňoch obnovili v utorok štrajk za splnenie svojich požiadaviek. Trvajú na znížení sadzieb dane z motorových vozidiel o 50 % a na výraznom zvýšení zliav pri platení mýta pre nákladné vozidlá na 18 až 26 percent v závislosti od počtu najazdených kilometrov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk