Výroba vo Volkswagene sa na týždeň opäť zastaví, stále je nedostatok polovodičov a dielcov

VOLKSWAGEN: Otvorenie segmentu Porsche
Foto: archívne, SITA

Tento čas využije automobilka na to, aby bol logisticky doplnený dodávateľský reťazec a aby dosiahla v nasledujúcich týždňoch väčšiu stabilitu v oblasti zásobovania dielcami.

Výroba v bratislavskej automobilke Volkswagen Slovakia bude v dôsledku chýbajúcich dielcov opäť stáť. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Lucia Kovarovič Makayová, linky fabriky nepôjdu od pondelka 4. do piatku 8. apríla.

Dôvodom je celosvetový nedostatok polovodičov v kombinácii s výpadkom dodávok niektorých dielcov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Tento čas bude využitý na to, aby bol logisticky doplnený dodávateľský reťazec a aby sme dosiahli v nasledujúcich týždňoch väčšiu stabilitu v oblasti zásobovania dielmi,“ dodala k situácii hovorkyňa.

Odborné tímy z Volkswagen Slovakia v spolupráci s koncernom podľa nej denne analyzujú a vyhodnocujú globálnu situáciu v zásobovaní dielcami, aby redukovali výpadky výroby, respektíve zabezpečili produkciu.

Napriek ich úsiliu príde budúci týždeň k nutnému dočasnému prerušeniu výroby. Cieľom Volkswagen Slovakia je dodávať zákazníkom vozidlá v čo najkratšom možnom čase. V nasledujúcich týždňoch bude produkcia prispôsobovaná v závislosti od situácie v zásobovaní dielmi s dôrazom na flexibilné riadenie výrobného plánu a logistických procesov,“ zhodnotila.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk