Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výrub stromov v Ružinove
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com www.facebook.com www.facebook.com
19. decembra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skFacebook Diskusia()

Výrub stromov na Trenčianskej ulici v Ružinove: Starosta Martin Chren opäť zakročil

Obyvateľov Ružinova znepokojila správa o plánovanom výrube 4 veľkých stromov v Ružinove. Martin Chren začal situáciu riešiť.

Pred niekoľkými dňami obletel Ružinov oznam, ktorý informoval o výrube 4 veľkých stromov na Trenčianskej ulici. Výrub naplánovalo bývalé vedenie Ružinova, ktoré viedlo mestskú časť do nástupu nového vedenia na čele so starostom Martinom Chrenom.

Nový starosta opäť vyrazil do akcie

Starosta Martin Chren je muž činu, o čom napovedá napríklad i jeho nedávny „prepad“ v podniku verejno-prospešných služieb, ktorým sa zabezpečil včasný posyp ružinovských chodníkov a ciest. Keď sa starosta dopočul o plánovanom výrube, opäť zakročil a začal situáciu prešetrovať.

Výrub stromov v Ružinove
Výrub týchto stromov schválilo bývalé vedenie Ružinova.Foto: www.facebook.com
Výrub stromov v Ružinove
Výrub týchto stromov schválilo bývalé vedenie Ružinova.Foto: www.facebook.com

Martin Chren informoval, že Miestny úrad Ružinov dal vyhotoviť posudok, v ktorom sa píše, že stromy sú choré, ich kmeňový systém je napadnutý hubami a v budúcnosti môžu byť stromy vyrúbané. Spomínané stromy boli už pripravené na výrub, no po tom, čo začal starosta situáciu riešiť s kompetentnými orgánmi, sa od pôvodných plánov na istý čas upustilo.

 „Nateraz som výrub zastavil. Medzi našimi ružinovskými poslancami je Katka Šimončičová, ktorá je odborníčkou na stromy – hovoril som s ňou a dohodli sme sa, že predtým, ako sa definitívne rozhodne, čo s nimi, ona osobne pôjde preveriť ich zdravotný stav. S Katkou budeme aj v budúcnosti spolupracovať v otázke stromov a výrubov. Samozrejme, ak je možné stromy zachrániť, budeme sa prednostne snažiť o to, aby prežili a aby sme sa o ne postarali. Ak sa však ukáže, že je nejaký strom naozaj chorý a hrozí jeho pád, budeme ho žiaľ musieť odstrániť – a osobne sa postarám o to, aby na jeho miesto prišla poriadna a kvalitná náhradná výsadba,“  uviedol starosta na sociálnej sieti Facebook.

Starosta vyzýva, aby sa Ružinovčania nebáli ozvať

Na záver starosta dodáva, že si je vedomý, že k mestskej časti patrí zeleň. I z tohto dôvodu vyzýva Ružinovčanov, aby sa nebáli napísať mu, ak by niekde bolo potrebné vysadiť nové stromy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X