Výrub stromov v uliciach Devínskej Novej Vsi znepokojuje obyvateľov, pozrite si, prečo

Výrub stromov Devínska Nová Ves
Foto: Google maps, www.facebook.com

Mestská časť Devínska Nová Ves plánuje túto jeseň výrub topoľov na 3 uliciach. Domácich obyvateľov táto správa znepokojila.

Preč s topoľmi

Na webovej stránke mestskej časti Devínska Nová Ves pribudol pred niekoľkými dňami oznam o plánovanom výrube topoľov na uliciach I. Bukovčana, J. Poničana a Eisnerovej. Výrub začal už v novembri a potrvá do decembra. Podnetom na toto rozhodnutie bola údajne minulá udalosť, kedy sa strom rastúci na parkovnom ostrovčeku zvalil na motorové vozidlo, ktoré bolo zaparkované pod ním. Miestny úrad Devínska Nová Ves údajne odôvodnil výrub stromov ako ochranu majetku obyvateľov. Takto to vidí náš čitateľ. Porozprával nám viac o aktuálnom probléme, ktorý trápi obyvateľov Devínskej Novej Vsi.

Obyvatelia sú pobúrení

Výrub stromov niektorí obyvatelia neberú na ľahkú váhu a nie je im jedno, že budú odstránené stromy, ktoré stoja už niekoľko desiatok rokov. „Bežní ľudia sú doslova pobúrení takýmto necitlivým zásahom do jestvujúcej miestnej flóry, ktorá je v skutku v husto zastavaných sídliskách naozaj jedinečná,“  vysvetľuje čitateľ. Podľa jeho slov sa dalo nájsť aj iné riešenie, než zničiť niečo, čo tu rástlo desiatky rokov a plní dôležitú funkciu v rámci ekosystému miestnej mikroklímy bez toho, aby nejako výrazne ohrozovalo život, zdravie alebo majetok obyvateľov Devínskej Novej Vsi.

Výrub stromov Devínska Nová Ves
Takto to vyzeralo po výrube stromov minulý týždeň. Foto: www.facebook.com

Pohľad na popílené vetvy a zvyšky stromov nie je pre obyvateľov príjemný. Na druhú stranu si však zamestnanci odstraňujúci zvyšky stromov svoju prácu vraj robia dobre a popadané zvyšky neohrozujú obyvateľov. „Bola to rýchla a čistá práca,“  dodal na záver čitateľ.

Podobný problém je aj v okolí Devínskej Kobyly

Výrub stromov v Devínskej Novej Vsi, s ktorým nie je stotožnená verejnosť, nie je jediným. Podobnému problému čelí výrub stromov na Devínskej Kobyle a jej okolí. Občianske združenie Iniciatívna Naše Karpaty na svojej Facebookovej stránke pred niekoľkými dňami upozornilo, že štátny podnik Lesy SR začal s veľkým výrubom stromov i napriek nesúhlasu laickej a odbornej verejnosti, primátora, Bratislavského samosprávneho kraja a starostov mestských častí Karlova Ves, Devín a Dúbravka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk