Výsadba stromov v parku na rohu Tomášikovej a Ružinovskej sa pomaly začína

Výsadba stromov
ilustračné: SITA

Až 90 nových vzrastlých stromov vysadí hlavné mesto v najbližších týždňoch na mieste budúceho parku pred Paneurópskou vysokou školou v Ružinove, na rohu pri križovatke Ružinovskej a Tomášikovej ulice. Tento park by mal byť novým verejným priestorom plným zelene s mobiliárom a výbehom pre psov.

„Vysádzať budeme stromy vo veku približne sedem rokov, vďaka čomu bude zmenu v tomto priestore vidieť okamžite. Výsadba je súčasťou vybudovania nového parku, ktorý bude plný zelene, mobiliáru s jazierkom či výbehom pre psov,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Výsadba stromov je zabezpečená z finančných prostriedkov mestského rozpočtu z minulého roka. Vybudovaniu parku musí predchádzať majetkové vysporiadanie pozemkov na jeho území. Na mieste budúceho parku je dnes verejná zeleň, ktorú nahradí nový verejný priestor. Okrem stromov by ho mal obohatiť aj samostatný uzavretý výbeh pre psov, nádrž na zadržiavanie dažďovej vody v podobe jazierka, verejné toalety s kaviarničkou, nové lavičky a chodníky, náučný chodník a permakultúrna výsadba navrhnutá tak, aby sa rastliny navzájom podporovali a park bol pre obyvateľov príťažlivý v každom ročnom období. Revitalizáciu územia uskutočňuje mestská organizácia Generálny investor Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk