Vyšetrovanie bitky chuligánov stále pokračuje, padnúť môžu ďalšie obvinenia na základe kamerových záznamov

Policia zasah fanusikovia bitka.jpg
Zdroj: foto ilustračné: KR PZ Bratislava

Polícia naďalej vyšetruje júlovú bitku futbalových chuligánov, ktorá sa odohrala na bratislavskej Ventúrskej ulici v Bratislave.

Uviedla to bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Polícia ešte minulý mesiac avizovala, že popri siedmich už odsúdených osobách môžu v tejto kauze v závislosti od dôkaznej situácie ešte padnúť obvinenia. Za účelom vyšetrovania preto zhromažďujú dôkazy, napríklad kamerové záznamy.

Policajti po bitke futbalových fanúšikov klubov Levski Sofia, Cracovia Krakov a Ajax Amsterdam zadržali začiatkom júla na Ventúrskej ulici v Bratislave 107 osôb – 41 Poliakov, 15 Holanďanov a 51 Bulharov. Zo 107 zadržaných bolo 51 klasifikovaných ako poškodení (napadnutí Bulhari). Spomedzi zvyšných 56 osôb (Poliaci a Holanďania) bolo zatiaľ sedem odsúdených za výtržníctvo. Súd im uložil šesťmesačné nepodmienečné tresty a následne vyhostenie zo SR na obdobie troch rokov.

V súvislosti s bitkou v bratislavskom Starom Meste zasahovalo 106 policajtov a ďalších 24 eskortovalo zadržaných. Polícia bola podľa svojho stanoviska pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovana, ktorý v daný deň hral v Bratislave zápas a fanúšikmi poľských mužstiev. Na Ventúrskej ulici sa však medzičasom odohrala bitka medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi. Bulhari cestovali na zápas do Ružomberka, Poliaci zase do Dunajskej Stredy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk