Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dotazník
ilustračné: SITA
4. mája 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Výsledky dotazníka: Karlovešťania chcú venovať zvýšenú pozornosť parkovaniu, prírode a vandalizmu

Takmer polovica obyvateľov Karlovej Vsi je spokojná s kvalitou verejných priestranstiev. Tretina si však myslí, že je ich nedostatok. Aj takýto názor získala mestská časť od obyvateľov prostredníctvom celoplošného dotazníka. Odpovede budú slúžiť ako podklad pre Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR).

Najväčšou výzvou bude riešenie parkovania, životného prostredia a vandalizmu. Tie vyhodnotili obyvatelia za najzávažnejšie oblasti, ktorým treba venovať zvýšenú pozornosť.

Karlovešťania sa vyjadrovali okrem iných aj k oblasti bezpečnosti. Bezpečne sa cíti v Karlovej Vsi 47 % obyvateľov. Zároveň to korešponduje s objektívnymi štatistikami, že táto mestská časť má najnižšiu kriminalitu. Ak sa však Karlovešťania necítia bezpečne, najčastejšie je to v noci na ulici (68 %), na cestách v pozícií chodca (47 %) a vodiča (18 %).

S možnosťou trávenia voľného času pri športe je veľmi alebo skôr spokojných 42 % obyvateľov. S možnosťou trávenia voľného času v oblasti kultúry je veľmi spokojných alebo skôr spokojných 38 % obyvateľov. Až 88 % Karlovešťanov triedi odpad, najčastejšie plasty (96 %), sklo (92 %) a papier (88 %).

S kvalitou verejných priestorov na oddych a stretávanie je úplne alebo skôr spokojných 47 % obyvateľov. S ich množstvom je spokojných 34, nespokojných 33 % Karlovešťanov. Najčastejšie oddychujú v Parku SNP v Líščom údolí, pri Karloveskom ramene a v prírodnej oblasti Kráľova hora. Svedčí to o potrebe ochrany týchto lokalít pre šport a rekreáciu. Najlepšie známky dostala mestská časť za dostupné služby vzdelávania a kvalitu sociálnych služieb.

Dotazník pre budúci dokument PHSR vyplnilo 1 216 obyvateľov Karlovej Vsi, čo je dostatočný počet. V PHSR budú zahrnuté dlhodobé predstavy rozvoja Karlovej Vsi aj konkrétne aktivity pre ich realizáciu. Celý program pripravuje mestská časť v spolupráci s verejnosťou, odborníkmi, zamestnávateľmi a občianskymi združeniami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X