Vysoká škola múzických umení v Bratislave oslavuje okrúhle narodeniny

Vysoka skola muzickych umeni bratislava vsmu zochova.jpg

Súčasťou osláv 70-tky VŠMU je koncert, premietanie filmov, divadelné akcie i kniha, v stredu udelili čestný doktorát svetoznámemu mímovi Milanovi Sládkovi.

Okrúhlych 70 rokov od svojho založenia oslavuje Vysoká škola múzických umení (VŠMU) v Bratislave. Škola vznikla 9. júna 1949 zákonom o zriadení Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Pri tejto príležitosti vedenie školy a fakulty pripravili viacero hudobných, tanečných, divadelných aj filmových akcií.

Ich spoločným cieľom je nielen pripomenúť jubileum školy, ale aj „ukázať širokej verejnosti tvorivú a umeleckú činnosť súčasnej generácie mladých umelcov a ich pedagógov.“ Informovala o tom prorektorka VŠMU pre zahraničie, projektovú činnosť a vzťahy s verejnosťou Svetlana Waradzinová.

Najúspešnejšie filmy študentov a doktorandov Filmovej a televíznej fakulty VŠMU si záujemcovia môžu pozrieť počas celého tohto týždňa v bratislavskom Kine Lumiére vždy od 18.00 hod. Zároveň sa počas celého roka 2019 v Divadle Lab Divadelnej fakulty VŠMU koná séria talkshow Umelci Thálie. Pri príležitosti výročia sa pripravuje aj obsiahla publikácia o činnosti jednotlivých pracovísk Vysokej školy múzických umení za posledných 10 rokov. Viac podrobností o oslavách jubilea VŠMU ako aj galériu jej úspešných absolventov a osobností spojených so školou možno nájsť na stránke vysokej školy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk