Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vysokoškolský internát Družba na Botanickej ulici v Bratislave slúži pre študentov Farmaceutickej, Lekárskej, Pedagogickej, Prírodovedeckej a Právnickej fakulty UK.
Foto: archívne, Ján Šutý
12. marca 2020 Zdravie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Vysokoškoláci už na internátoch zostať nemôžu, dve bratislavské univerzity ich uzatvárajú

„Na internátoch môžu ostať len zahraniční študenti,“ dodala hovorkyňa s tým, že akékoľvek návštevy sú naďalej prísne zakázané.

Rektori Univerzity Komenského (UK) a Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave sa rozhodli úplne uzatvoriť svoje vysokoškolské internáty. Slovenskí študenti by mali zo svojich izieb odísť do piatka 13. marca do 10.00 hod.

Na internátoch môžu ostať len zahraniční študenti. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa UK Lenka Miller, pre internáty je čoraz ťažšie zabezpečiť bezpečnú prevádzku, keďže na trhu nie sú k dispozícii dezinfekčné a ochranné prostriedky. Priblížila, že stúpa počet zamestnancov, ktorí museli ostať doma z dôvodu uzatvorenia základných a materských škôl alebo sú v dobrovoľnej karanténe.

Hovorkyňa poznamenala, že v tejto chvíli už na internátoch ostalo zhruba desať percent študentov, prevažne zahraničných. „Naši študenti svojim zodpovedným prístupom výrazne znížili riziko nekontrolovateľného šírenia nákazy,“ poznamenala a poukázala na to, že slovenskí študenti rešpektovali predchádzajúcu výzvu a internáty opustili cez víkend.

O úplnom uzatvorení internátov sa podľa Miller rektori rozhodli na základe analýzy aktuálnych informácií a po konzultácii s relevantnými expertnými autoritami.

Na internátoch môžu ostať len zahraniční študenti. Slovenskí študenti v prípadoch hodných osobitného zreteľa môžu individuálne kontaktovať riaditeľa internátu a požiadať o mimoriadnu výnimku,“ dodala hovorkyňa s tým, že akékoľvek návštevy sú naďalej prísne zakázané.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X