Výstava mieriaca do Novej Cvernovky si prostredníctvom umenia kladie otázky, ako odhaliť pravdu alebo manipuláciu

Umenie cvernovka festival dom autocorrect.jpg
Zdroj: DOM 2019 AutoCorrect

Ako byť korektný a slušný, či ako sa nenechať zmanipulovať – týmito a ďalšími otázkami k nám prehovára umenie v rámci festivalu DOM 2019 AutoCorrect.

Prostredníctvom výstavy, prednášok, diskusií a sprievodného programu hľadá festival DOM 2019 AutoCorrect odpovede na otázky súčasnosti. Jeho cieľom je zamerať sa na problematiku informovanosti a na manipulatívne ideologické zásahy do formovania verejnej mienky. Festival by chcel osloviť najmä najmladšiu generáciu Z a generáciu Y (tzv. Millennials), pretože podľa slov organizátorov si práve oni zvykli na virtuálne diskusie na sociálnych sieťach a na inteligentné chatboty ponúkajúce nám jednoduché úkony prijatia tzv. „lajkovanej“ pravdy alebo „post-pravdy“.

Prostredníctvom vizuálneho umenia, prednášok a diskusií sa na festivale posnažia zmapovať, pochopiť a vysvetliť podoby manipulácie s informáciami a informačné vojny. Hlavnou témou festivalu je korektnosť a korektné vzťahy, ktorých absenciu v dnešných dňoch stále pociťujeme.

Festival DOM každoročne zhmotňuje myšlienku „diela otvoreného miestu“ v podobe skupinovej výstavy vizuálneho umenia so sprievodným programom,“ hovoria o festivale organizátori. Ten má podľa nich objavovať nové a netypické priestory so snahou využiť ich potenciál na umelecko-prezentačné aktivity. Festival DOM 2019 AutoCorrect vznikol s podporou Fondu na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk