Výstava Taká bola Petržalka pokračuje od 16. februára

Obchod_petrzalka_80.roky_staraba.jpg
ilustračné: www.facebook.com

Cyklus výstav Taká bola Petržalka v miestnej knižnici v Petržalke pokračuje. V piatom cykle predstavia mestskú časť v rokoch 1973 – 1989 a zamerajú ju na život nových Petržalčanov a formovanie novej lokálnej komunity.

Výstava prináša spomienky na susedské vzťahy, spoločné brigády, trávenie voľného času, kultúry a športový život i ďalšie zaujímavosti zo života na sídlisku. Ako informuje mestská časť na svojej oficiálnej webovej stránke, výstava sa začína vo štvrtok 16. februára vernisážou o 16. hodine. Trvať bude do 30. apríla, ľudia si ju môžu pozrieť v pobočke Miestnej knižnice na Prokofievovej ulici v Petržalke. Počas trvania výstavy pre žiakov základných a stredných škôl pripravujú sprievodné lektorské prednášky.

Projekt Taká bola Petržalka vznikol v roku 2012 a je určený širokej verejnosti. Tvorí ho dlhodobý cyklus výstav so sprievodnými podujatiami pre deti, mládež a dospelých. Prvou z cyklu interaktívnych výstav pod spoločným názvom Taká bola Petržalka je výstava Petržalka do roku 1918.

Výstavu otvorili a sprístupnili verejnosti v januári 2013 v priestoroch petržalskej pobočky knižnice na Prokofievovej ulici. Zachytáva počiatky vzniku a osídlenia obce, prvé zmienky o nej, o vývoji priemyslu až do roku 1918, do konca prvej svetovej vojny. Druhá výstava približovala históriu Petržalky v období rokov 1919 – 1946. Tretie pokračovanie cyklu výstav mapuje históriu Petržalky, ktorá sa po roku 1946 stala mestskou časťou Bratislavy. Výstava v sebe zahŕňa všetky industriálne stavby, stavby občianskej vybavenosti a iné objekty, ktoré vznikli v týchto rokoch. Predstavia aj osobnosti tej doby, ktoré žili v Petržalke, športový aj kultúrny život Petržalčanov. Viac informácií nájdu záujemcovia na adrese http://www.kniznicapetrzalka.sk/podujatie/taka-bola-petrzalka-2/.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk