Výstavba električkovej trate do Petržalky pokračuje, práve prebiehajú búracie práce premostenia Rusovskej cesty

Petrzalka vystavba radiala elektricka trat.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Na mieste súčasného premostenia vybudujú nový združený most, ktorým povedie viacero druhov dopravy.

Práce na novej električkovej trate do Petržalky pokračujú búraním premostenia Rusovskej cesty cez Chorvátske rameno, vedľa nového bajpasu. Hlavné mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Na mieste súčasného premostenia vybudujú nový združený most, ktorým povedie ponad rameno električková trať, cestná doprava, cyklochodník a chodník pre peších. Aktuálne odstraňujú vrchné asfaltové vrstvy premostenia, nasledovať bude odstraňovanie násypu. Ostatné stavebné práce naplno rozbehnú, keď ustúpia mrazy.

Združený most, ktorý v rámci novej električkovej trate do Petržalky vybudujú za zastávkou Jungmannova je podľa mesta svojím riešením výnimočný. Priamo priestorom mosta bude viesť viacero typov dopravy vo viacerých smeroch.

„Rôzne druhy dopravy v rôznych koridoroch si tu vyžiadali aj špeciálny prístup k návrhu samotnej konštrukcie mosta,“ približuje mesto s tým, že pracujú s riešením, aké sa používa najmä pri železničných stavbách, preto zvolili konštrukciu spriahnutej oceľovo-betónovej dosky.

Ide o mimoriadne odolnú konštrukciu, ktorá dobre vzdoruje zaťaženiu z rôznych druhov a smerov dopravy a zabezpečí hladkú a bezpečnú cestu električkou,“ dodáva samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk