Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karloveska zatoka bratislava 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
11. mája 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Výstavba karloveskej lodenice sa môže začať, mesto poskytlo dotáciu 335-tisíc eur

Vodáci v Karlovej Vsi, kde má tento šport dlhoročnú tradíciu, sa môžu tešiť na novú lodenicu. Hlavné mesto na jej výstavbu poskytlo mestskej časti Karlova Ves zodpovednej za jej výstavbu dotáciu 335 000 eur. S prácami by sa malo začať v najbližších týždňoch a nová lodenica by mala byť postavená do 16 mesiacov.

Mestská časť Karlova Ves predala v roku 2007 pozemky v Karloveskej zátoke spoločnosti Karloveské rameno za približne 25 miliónov korún (837-tisíc eur). Predala ich s verejným prísľubom, že celý výťažok dá na výstavbu novej lodenice. Podľa štatútu hlavného mesta sa výnos z predaja nehnuteľného majetku, ktorý je zverený do správy mestskej časti, delí v pomere 60 percent pre mestskú časť a 40 percent pre hlavné mesto. Mestskí poslanci následne schválili, aby aj podiel mesta išiel na výstavbu lodenice.

Karloveska zatoka bratislava 2.jpg
Miesto, kde sa bude stavať. Foto: bratislava.sk

Peniaze na výstavbu lodenice vyčlenilo v rozpočte na rok 2017 až súčasné vedenie hlavného mesta. Mestská časť Karlova Ves by ich však v tom roku nestihla minúť, a tak sa táto suma vyčlenila opäť v rozpočte na rok 2018. Hlavné mesto má s mestskou časťou Karlova Ves podpísanú zmluvu o poskytnutí dotácie na výstavbu Lodenice Karloveské rameno.

Tradícia vodáctva

V Karloveskej zátoke sa nachádza viacero lodeníc alebo vodáckych klubov, ktoré slúžia na šport a rekreáciu Bratislavčanov. Lodenice vychovali viacerých olympionikov, majstrov sveta a Európy, ktorí v zahraničí prezentujú dobré meno Bratislavy a Slovenska. „Túto peknú tradíciu vodáctva chceme v Bratislave naďalej rozvíjať a vytvoriť tomuto športu čo najlepšie podmienky a to aj prostredníctvom novej lodenice, ktorá tu vznikne. Verím, že táto lodenica bude slúžiť verejnosti a že tu nájdu priestor na športovanie všetci nadšenci tohto športu. O zachovanie tohto verejného záujmu sa budem určite zasadzovať a sledovať jeho naplnenie,“ dodal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X