Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
stavenisko-dialnica-d4-rychlostna-cesta-r7-sita.jpg
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Výstavba na úseku D4 v Rači v rámci bratislavského obchvatu naďalej stojí

Podľa zhotoviteľa D4/R7 nečinnosť okresného úradu v prípade problémov pri výstavbe úseku D4 v Rači bude stáť milióny eur. Rovnako sa zbytočne navyšuje aj oneskorenie výstavby nultého obchvatu Bratislavy.

Pokračovanie výstavby na úseku D4 v Rači v rámci bratislavského obchvatu naďalej stojí. Prekážkou zostáva nazhromaždený materiál, ktorý už niekoľko mesiacov bráni v pokračovaní výstavby.

Ako informoval zhotoviteľ D4/R7, spoločnosť D4R7 Construction, príslušný okresný úrad je naďalej neaktívny a dodnes nevydal povolenie na odstránenie materiálu zo skládky.

Nepomohla ani intervencia zo strany ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala, ktorý okrem komunikácie s rezortom životného prostredia osobne požiadal aj ministerstvo vnútra o pomoc, aby bol v predmetnej záležitosti okresný úrad aktívnejší a pomohol koncesionárovi predmetný problém vyriešiť.

Kompenzačná záležitosť

Prípad vníma spoločnosť D4R7 Construction ako jasnú kompenzačnú záležitosť, pretože nemôže postupovať v stavebných prácach podľa zmluvy.

Ako zároveň upozornila firma, dôsledok tejto nečinnosti bude stáť milióny eur a znášať ho budú daňoví poplatníci. Rovnako sa zbytočne navyšuje aj oneskorenie výstavby nultého obchvatu Bratislavy.

Obísť hlavné mesto

Spoločnosť D4R7, zhotoviteľ nultého obchvatu Bratislavy, otvorila 11. februára ďalší úsek D4 v dĺžke 7,1 km medzi križovatkami Vrakuňa a Ivanka Západ (Senecká cesta).

Vodiči smerujúci z cesty R7 a priľahlých obcí, ktorí dosiaľ museli využívať časť bratislavského obchvatu, tak mohli celkom obísť hlavné mesto a dostať sa až na starú Seneckú cestu.

Najväčší infraštruktúrny projekt

Stavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je nielen najväčším infraštruktúrnym projektom na Slovensku, ale i jedným z najväčších PPP projektov v Európe.

Koncesionárom projektu je spoločnosť Zero Bypass, ktorá zabezpečuje financovanie, výstavbu a prevádzku obchvatu Bratislavy počas obdobia 30 rokov. Hlavným dodávateľom projektu je spoločnosť D4R7 Construction.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X