Výstavba na Železnej studienke: Vzniknúť tu má polyfunkčný komplex za 45 miliónov eur

Vystavba hotel polyfunkcny komplex zelezna studnicka.jpg
Foto: EIA, maps.google.com - koláž BratislavaDen.sk

Predpokladaný začiatok výstavby je marec 2025, ukončenie je naplánované na jún 2027.

Na Železnej studienke v Bratislave chcú postaviť polyfunkčný komplex s hotelom a bytmi za 45 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Účelom zámeru je asanácia bývalého logistického a výrobného areálu a následná výstavba Polyfunkčného komplexu Železná studienka pozostávajúceho z hotelového komplexu a bytového domu. Predpokladaný začiatok výstavby je marec 2025, ukončenie je naplánované na jún 2027.

Cieľom je podľa navrhovateľa revitalizovať plochu súčasného brownfieldu – bývalého logistického a výrobného areálu, na nový mestský blok, ktorý komunikuje s verejnými funkciami smerom do ulice a dotvára tak dotknuté okolie. Na druhej strane, vytvára vo vnútrobloku kľudový centrálny park. Zámer má dvoch navrhovateľov, a to spoločnosti PŽS A a Projekt Železná studienka.

Spoločnosť PŽS A plánuje hotelový komplex prevádzkovať dlhodobo. Bytový dom navrhovaný druhou spoločnosťou zas obsahuje prevažne byty, ktoré budú po dokončení predané kupujúcim ako konečným užívateľom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk