Výstavba polyfunknčého centra Einpark je v plnom prúde

Vystavba einpark.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Na Einsteinovej ulici v Petržalke vyrastie polyfunkčný objekt Einstein. Jeho výstavba je v plnom prúde. 

Výstavba tohto komplexu sa začala na jar 2017, plánované ukončenie je v lete 2019. Výstavba 18-poschodového obytného domu s 90 bytmi a 24 apartmánmi beží viac ako pol roka. Komplex sa bude nachádzať na lúke medzi Einsteinovou ulicou, Gymnáziom Alberta Einsteina a Zadunajskou ulicou.

Vystavba polyfunkcne centrum 1.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Obyvatelia okolitých domov nie sú nadšení

Obyvatelia Nobelovho námestia a okolitých ulíc sa z výstavby netešia. Kvôli prácam je zúžený chodník pre chodcov. Chodník medzi oplotením a frekventovanou cestou, ktorá sa pripája na Einsteinovu, je pre nich nebezpečná.

Obyvatelia najbližších panelákov sa zároveň netešia z hluku, ktorý ich budí každé ráno. Ďalším problémom je chýbajúce zrkadlo, takže chodci, ktorí prechádzajú na druhú stranu chodníka nevidia, či náhodou spoza rohu nejde auto.

Problémy aj s parkovaním

Komplex bude mať 449 vnútorných a 32 vonkajších miest. Keďže toto sídlisko je známe parkovacími problémami, je pravdepodobné, že po prisťahovaní obyvateľov do nových bytov sa situácia ešte zhorší. Kritické budú aj dni, kedy sa konajú koncerty a iné akcie v Inchebe, a ľudia využívajú práve túto časť Petržalky na zaparkovanie svojich vozidiel.

Vystavba polyfunkcne centrum 2.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Krásny výhľad a lukratívna lokalita

Celý tento komplex bude atraktívny najmä kvôli svojej polohe. Pred Einparkom stojí autobusová zastávka, ale tí, ktorí milujú prechádzky, to budú mať približne 10 minút peši do centra. Byty budú mať nádherný výhľad na reštauráciu Ufo či Bratislavský hrad. Kvalitu bývania však zníži obchvat hneď pod oknom a cesta na Einsteinovej ulici, ktorá patrí medzi najfrekventovanejšie v Bratislave.

Vystavba polyfunkcne centrum einpark.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Autorom projektu je developer CORWIN CAPITAL, a. s., a približné náklady sú vyčíslené na 25 miliónov eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk