Výstavba prestupného terminálu vo Vrakuni je v plnom prúde. Kedy sa sem vrátia vlaky?

Kolaz bratislava vystavba prestupny terminal vrakuna.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk - koláž BratislavaDen.sk

Bratislavský kraj zaznamenáva pokrok v rámci dopravnej infraštruktúry so vznikom nového terminálu Vrakuňa. Stavba, ktorá zahŕňa záchytné parkovisko a modernú železničnú zastávku.

Práce na novom termináli Vrakuňa sú v plnom prúde, pričom starý koľajový zvršok už bol úspešne odstránený. V súčasnosti prebieha výstavba nástupišťa, oporných múrov a káblových chráničiek.

Očakáva sa, že vlaky sa na trať medzi železničnými stanicami Bratislava – Nové Mesto a Podunajské Biskupice vrátia 9. decembra. Celková výstavba terminálu by mala byť dokončená do leta 2024.

Prestupny terminal vo vrakuni 392743151 841905247630644 4850381743366096172 n.jpg

Nová železničná zastávka Vrakuňa bude nahrádzať súčasnú provizórnu zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Táto zastávka je súčasťou tzv. terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP) a umožní jednoduchý prestup medzi vlakmi a mestskou hromadnou dopravou. Nachádza sa totižto v blízkosti súčasného obratiska autobusov a trolejbusov Čiližská na Dolných honoch.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba zdôraznil, že zámerom je odľahčiť preťažené cesty v kraji. Odbremenenie dopravy by malo prispieť k zníženiu individuálnej automobilovej dopravy, ktorá momentálne tvorí 73 % z celkového objemu dopravy v kraji.

Očakáva sa, že nová dopravná infraštruktúra uľahčí život obyvateľom, zjednoduší prestupy medzi rôznymi druhmi dopravy a prinesie výrazné zlepšenie v dopravnej situácii v Bratislavskom kraji.

Výstavba prestupného terminálu vo Vrakuni Prestupny terminal vrakuna
Výstavba prestupného terminálu vo Vrakuni
Výstavba prestupného terminálu vo Vrakuni

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk