Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
sky park vizualizácia
Vizualizácia Sky Park by Zaha Hadid. Foto: www.facebook.com

Výstavba projektu Sky Park v Bratislave pokračuje podľa plánu a zatiaľ bez komplikácií

Počas výstavby sa zatiaľ nevyskytli žiadne zdržania alebo problémy.

„Z troch rezidenčných veží už jedna dosiahla najvyššie podlažie, skelet zvyšných dvoch práve dokončujeme a do konca mesiaca by tak mali všetky tri dosiahnuť svoju maximálnu výšku,“ informovala spoločnosť Penta Real Estate. V prvých troch vežiach má byť takmer 800 bytov a 1 100 parkovacích miest.

Práce pokračujú aj na fasáde veží a bytov, ktoré odovzdajú majiteľom v polovici roka 2020. V prípade štvrtej rezidenčnej veže sa ešte čaká na potrebné povolenia. Mali by ju začať stavať začiatkom roka 2020. Súčasťou projektu sú aj dve kancelárskej budovy. Výstavba prvej z nich pokračuje podľa stanoveného harmonogramu. Dokončená by mala byť v prvej polovici roka 2020. Druhá kancelárska budova je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

V súčasnosti sa pracuje aj na rekonštrukcii fasády Jurkovičovej teplárne a vykonávajú sa prípravné práce pred začatím prestavby vnútorných konštrukcií. Termín otvorenia pre verejnosť zostáva v platnosti, ide o druhú polovicu roka 2020. Komplexná rekonštrukcia budovy Jurkovičovej teplárne si vyžiada viac ako 11 miliónov eur. Projekt počíta aj s novým mestským parkom na rozlohe viac ako 20-tisíc metrov štvorcových, ktorý bude dokončený zároveň s prvou rezidenčnou fázou projektu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X