Výstavba projektu Sky Park v Bratislave pokračuje podľa plánu a zatiaľ bez komplikácií

sky park vizualizácia
Vizualizácia Sky Park by Zaha Hadid. Foto: www.facebook.com

Počas výstavby sa zatiaľ nevyskytli žiadne zdržania alebo problémy.

„Z troch rezidenčných veží už jedna dosiahla najvyššie podlažie, skelet zvyšných dvoch práve dokončujeme a do konca mesiaca by tak mali všetky tri dosiahnuť svoju maximálnu výšku,“ informovala spoločnosť Penta Real Estate. V prvých troch vežiach má byť takmer 800 bytov a 1 100 parkovacích miest.

Práce pokračujú aj na fasáde veží a bytov, ktoré odovzdajú majiteľom v polovici roka 2020. V prípade štvrtej rezidenčnej veže sa ešte čaká na potrebné povolenia. Mali by ju začať stavať začiatkom roka 2020. Súčasťou projektu sú aj dve kancelárskej budovy. Výstavba prvej z nich pokračuje podľa stanoveného harmonogramu. Dokončená by mala byť v prvej polovici roka 2020. Druhá kancelárska budova je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

V súčasnosti sa pracuje aj na rekonštrukcii fasády Jurkovičovej teplárne a vykonávajú sa prípravné práce pred začatím prestavby vnútorných konštrukcií. Termín otvorenia pre verejnosť zostáva v platnosti, ide o druhú polovicu roka 2020. Komplexná rekonštrukcia budovy Jurkovičovej teplárne si vyžiada viac ako 11 miliónov eur. Projekt počíta aj s novým mestským parkom na rozlohe viac ako 20-tisíc metrov štvorcových, ktorý bude dokončený zároveň s prvou rezidenčnou fázou projektu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk