Výstavbe v Pečnianskom lese treba zabrániť, tvrdí Caroline Líšková

Pecniansky les maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Kandidátka na post primátorky hlavného mesta SR Bratislavy Caroline Líšková chce v prípade výhry v novembrových komunálnych voľbách zabrániť výstavbe v Pečnianskom lese. Zelená plocha je na petržalskom brehu Dunaja, oproti budove Národnej rady Slovenskej republiky na ploche 24 hektárov. Na problém so zastavaním na tomto území v pondelok na tlačovej konferencii v centrále kresťanských demokratov poukázal predseda KDH Alojz Hlina.

Pred novinármi tiež dodal, že tohto záväzku by sa mali držať všetci kandidáti na bratislavského primátora. Hlina tiež poznamenal, že ak by chceli v Pečnianskom lese v budúcnosti niečo stavať, primátor hlavného mesta SR Bratislavy by mal tomu zabrániť. Ako tvrdí, je to dôležité územie pre hlavné mesto. Predseda kresťanských demokratov tiež poukázal na súdny spor medzi štátom a občianskym združením Človek a strom. To podľa medializovaných informácií pozemky Pečnianskeho lesa získalo výmenou za iné pozemky pri Šiatorskej Bukovinke (okr. Lučenec). Štát sa v súčasnosti o pozemky v Bratislave medzi mostom Lafranconi a Mostom SNP súdi a chce ich získať späť, dodal Hlina.

Pečniansky les je v Petržalke. Chránený areál členia na tri zóny so 4., 3., a 2. stupňom ochrany. Územie súčasne chráni cenné zdroje pitnej vody pre Bratislavu.

Bratislavský magistrát sa zatiaľ k ochrane lesa nevyjadril.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk