Výstavbou na hradnom kopci sa zaoberá inšpekcia životného prostredia

Stavenisko novej lokality - Vydrica, v bratislavskom Podhradí počas prvej etapy výstavby Vydrice, ktorá má byť dokončená v roku 2022. Celkové ukončenie výstavby je v pláne v roku 2024. Bratislava, 12. máj 2020.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Pod Bratislavským hradom má vyrásť nová štvrť Vydrica za približne 200 miliónov eur.

Výstavbou pod Bratislavským hradom sa zaoberá Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP). Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa hlavného mesta Katarína Jánošíková. Tá uviedla, že bratislavský magistrát na začiatku výstavby zaznamenal určité problémy súvisiace s narušením hradného kopca.

Na začiatku výstavby sme takýto problém evidovali, keďže má hlavné mesto na hradnom kopci svoje pozemky. Aktuálne čakáme na výsledky konania SIŽP a následne budeme môcť k danej veci zaujať stanovisko,“ doplnila Jánošíková. Pod Bratislavským hradom má vyrásť nová štvrť Vydrica za približne 200 miliónov eur.

Nová štvrť v bratislavskom podhradí má pozostávať z administratívnych priestorov, obchodov a bytov. Projekt zahŕňa 450 bytov, 9 000 metrov štvorcových administratívnych priestorov, 9 700 metrov štvorcových obchodov, 6 500 metrov štvorcových pre coworking a 700 parkovacích miest.

Počíta aj s výstavbou šikmého výťahu na hrad a vybudovaním zastávok pre mestskú hromadnú dopravu či priestoru pre turistické autobusy. Najvyššia budova má mať päť podlaží a dve ustúpené. Celkové ukončenie výstavby je naplánované v roku 2024.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk