Výstavu Dúbravka na starých fotografiách otvorí slávnostná vernisáž v Dome kultúry už koncom marca

Stará dúbravka, dav

Súbor 120 starých fotografií s popiskami, rozdelený na niekoľko tematických okruhov ponúkne návštevníkom rôzne pohľady na starú Dúbravku. Vrátiť sa k udalostiam, ktoré sa odohrali v minulosti, zadívať sa do tvárí ľudí, ktorí nás dávno opustili. Presne o tom bude výstava fotografií, ktorú pripravuje Dúbravské múzeum.

Výstavu Dúbravka na starých fotografiách slávnostne otvorí 29. marca o 17. hodine vernisáž v Galérii Villa rustica, ktorá sa nachádza v Dome kultúry Dúbravka. O otvorenie vernisáže sa postará starosta Martin Zaťovič. Vernisáž bude spojená aj s ochutnávkou suchých klobás.

Ide o výber z kolekcie asi 250 fotografií, ktoré sme kompletizovali a popisovali takmer 15 rokov,“ hovorí kurátor výstavy a správca Dúbravského múzea Ľubo Navrátil. Dodáva, že ťažšie ako zohnať fotografie bolo zistiť, kto je na nich. „Staré fotografie majú sami o sebe svoje čaro, ale ak poznáme aj okolnosti ich vzniku a ľudí, ktorí stáli pred objektívom, ich hodnotu to zvyšuje.

Dúbravka, kroj, pár
www.facebook.com

Môžete sa tešiť na fotografie od začiatku 20. storočia do päťdesiatych rokov. Medzi nimi aj také rarity ako kolorovaná fotografia krojovaného dúbravského páru, prvý bicykel v obci, prvá hasičská striekačka či dúbravská rodinná kapela Brenčičovcov.

Približne až polovica fotografií bude vystavená prvýkrát. Dúbravské múzeum robí digitálny archív, ktorý spolu s digitalizovanou kronikou a inými písomnosťami bude tvoriť nehmotné historické dedičstvo pre budúce generácie. Výstava v Galérii Villa rustica v Dome kultúry Dúbravka bude otvorená do 18. apríla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk