Výťahy na električkovej trati v Karlovej Vsi by mali spustiť tento mesiac

Vytahy elektrickova trat nadchod botanicka karlova ves.jpg

Hlavné mesto vyzvalo stavebníka na odstránenie nedostatkov a vyčistenie výťahov.

Výťahy na električkovej trati v bratislavskej Karlovej Vsi by mali uviesť do prevádzky tento mesiac. „Informovalo o tom hlavné mesto na základe výsledkov technickej obhliadky,“ uvádza na svojej webovej stránke mestská časť Karlova Ves.

Na výťahu na zastávke Kútiky zistili rôzne nedostatky vrátane korózie na šachtových a výťahových dverách.

Stavebníka vyzvali na odstránenie nedostatkov a vyčistenie výťahov. K ich spusteniu by malo prísť začiatkom júna,“ dodáva mestská časť.

Technická obhliadka výťahov

V posledný májový týždeň vykonal magistrát aj technickú obhliadku výťahov na zastávke Botanická. „Na základe zistení z obhliadky bol aj v tomto prípade stavebník vyzvaný na odstránenie nedostatkov. Výťahy by mali uviesť do prevádzky od polovice júna,“ konštatuje mestská časť.

Nadchod na Botanickej je už k dispozícii verejnosti, dokončujú už len schody, kde v máji opravovali schodiskové ramená.

Aj nadchod na zastávke električky Nad lúčkami je hotový, ale v máji tu ešte vykonali časovo náročné debnenie špirály nájazdu na lávku z Tilgnerovej ulice.

Betonáž konzol by sa mala uskutočniť začiatkom júna. Lávka je už sčasti k dispozícii obyvateľom, v celom rozsahu bude verejnosti prístupná po vytvrdnutí betónu a namontovaní zábradlia,“ uzavrela Karlova Ves.

Bezpečný prechod chodcov

Dúbravsko – Karloveská radiála je hlavnou električkovou tepnou od Starého Mesta, cez Karlovu Ves do Dúbravky. Zmodernizovaný úsek s dĺžkou 6,77 kilometra sa začína v tuneli pod Hradným vrchom a končí sa na križovatke M. Sch. Trnavského s Hanulovou v Dúbravke.

Projekt rekonštrukcie okrem nových koľají zahŕňal aj výmenu trakčného vedenia, dopravnej signalizácie, verejného osvetlenia, modernizáciu 17 cestných úrovňových priecestí a 13 zastávok.

Z dôvodu bezpečného prechodu chodcov zmodernizovali tiež priechody, podchody aj nadchody s novými výťahmi. S výstavbou mesto začalo minulý rok v júni.

Ukončenie sa posunulo zo septembra 2020 na koniec októbra minulého roka. Celkové oprávnené výdavky na projekt z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra predstavovali 66 205 040,95 eura.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk