Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vytahy elektrickova trat nadchod botanicka karlova ves.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.karlovaves.sk
1. júna 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Výťahy na električkovej trati v Karlovej Vsi by mali spustiť tento mesiac

Hlavné mesto vyzvalo stavebníka na odstránenie nedostatkov a vyčistenie výťahov.

Výťahy na električkovej trati v bratislavskej Karlovej Vsi by mali uviesť do prevádzky tento mesiac. „Informovalo o tom hlavné mesto na základe výsledkov technickej obhliadky,“ uvádza na svojej webovej stránke mestská časť Karlova Ves.

Na výťahu na zastávke Kútiky zistili rôzne nedostatky vrátane korózie na šachtových a výťahových dverách.

Stavebníka vyzvali na odstránenie nedostatkov a vyčistenie výťahov. K ich spusteniu by malo prísť začiatkom júna,“ dodáva mestská časť.

Technická obhliadka výťahov

V posledný májový týždeň vykonal magistrát aj technickú obhliadku výťahov na zastávke Botanická. „Na základe zistení z obhliadky bol aj v tomto prípade stavebník vyzvaný na odstránenie nedostatkov. Výťahy by mali uviesť do prevádzky od polovice júna,“ konštatuje mestská časť.

Nadchod na Botanickej je už k dispozícii verejnosti, dokončujú už len schody, kde v máji opravovali schodiskové ramená.

Aj nadchod na zastávke električky Nad lúčkami je hotový, ale v máji tu ešte vykonali časovo náročné debnenie špirály nájazdu na lávku z Tilgnerovej ulice.

Betonáž konzol by sa mala uskutočniť začiatkom júna. Lávka je už sčasti k dispozícii obyvateľom, v celom rozsahu bude verejnosti prístupná po vytvrdnutí betónu a namontovaní zábradlia,“ uzavrela Karlova Ves.

Bezpečný prechod chodcov

Dúbravsko – Karloveská radiála je hlavnou električkovou tepnou od Starého Mesta, cez Karlovu Ves do Dúbravky. Zmodernizovaný úsek s dĺžkou 6,77 kilometra sa začína v tuneli pod Hradným vrchom a končí sa na križovatke M. Sch. Trnavského s Hanulovou v Dúbravke.

Projekt rekonštrukcie okrem nových koľají zahŕňal aj výmenu trakčného vedenia, dopravnej signalizácie, verejného osvetlenia, modernizáciu 17 cestných úrovňových priecestí a 13 zastávok.

Z dôvodu bezpečného prechodu chodcov zmodernizovali tiež priechody, podchody aj nadchody s novými výťahmi. S výstavbou mesto začalo minulý rok v júni.

Ukončenie sa posunulo zo septembra 2020 na koniec októbra minulého roka. Celkové oprávnené výdavky na projekt z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra predstavovali 66 205 040,95 eura.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X