Výťažok zo sobotňajšieho charitatívneho behu Healthy run dostanú zdravotne znevýhodnené deti

Healthy run bratislava.jpg

Peniaze z behu rozdelia dvom rodinám, Wagnerovým a Holendovým.

V sobotu sa v Bratislave uskutočnil nesúťažný beh Healthy run. Súčasťou podujatia boli okrem samotného behu, ktorý odštartoval na nábreží Dunaja, aj bezplatné diagnostické merania, ktoré zabezpečili prítomní zdravotníci a sprievodný, rodinný program. Okrem prevencie zdravia bola cieľom podujatia aj pomoc nadaným deťom. Celý výťažok z charitatívneho behu preto rozdelia rodinám troch zdravotne znevýhodnených chlapcov – Tadeáša Wagnera a Richarda a Viliama Holendových.

Tadeáš Wagner je 14-ročný chlapec so svalovou dystrofiou, ktorého ochorenie zmenilo život celej rodiny. Neustále cvičí, rehabilituje, chodí do kúpeľov a jeho rodina sa mu snaží hľadať rôzne prostriedky a pomôcky na pomoc a skvalitňovanie života. Aj napriek nevyliečiteľnej chorobe je vzorom, ako žiť život s láskou radosťou a spokojnosťou.

Richard a Viliam Holendovci sú dvaja bratia so zriedkavou chorobou, ktorá ich pripravila o 95 percent zraku. Aj napriek svojmu znevýhodneniu majú záľubu v športe. 12-ročný Viliam ako jediný nevidiaci na Slovensku strieľa z kladkového luku, o rok mladší Richard je zase členom Junior Ski tímu paralyžiarov. Veľkým snom oboch chlapcov je reprezentovať Slovensko na paralympiáde.

Malí športovci majú úspechy

Je to úžasné poslanie, pomáhať nadaným hendikepovaným deťom. Títo malí športovci dosahujú skvelé výsledky, ale pre rodičov nie je možné finančne zabezpečovať všetky zvýšené potreby. Preto sme tu my a verím, že vieme vytvoriť priestor, aby sme ich vedeli ďalej posunúť k novým métam. Veríme, že poskytnutím príspevkov sme učinili jeden z krokov, ktoré sa prejavia na sebavedomejšom živote zdravotne znevýhodnených detí. Myslíme si, že určite majú potenciál priniesť pre slovenský šport ďalšie výrazné nádeje, či neskôr v nich vidieť úspešných paralympionikov,“ vyjadrila sa predsedníčka správnej rady Nadácie AGEL, ktorá je partnerom spomínaného behu, Iveta Chreneková.

Nadácia pomáha zdravotne znevýhodneným ľuďom a vytvára im podmienky pre ich prípravu s cieľom rozvíjať ich talent a eliminovať sociálne rozdiely. Už niekoľko rokov sa venuje projektom podporujúcim mladé a nádejné talenty z celého Slovenska. Zameriava sa na deti, ktoré sa aj napriek zdravotným hendikepom môžu v budúcnosti plnohodnotne začleniť do spoločnosti.

Napriek tomu, že je na Slovensku mnoho talentovaných detí, naplnenie ich snov a predsavzatí často naruší nedostatok finančných prostriedkov. Práve riešenie tohto problému je cieľom podpory nadačnými príspevkami získavanými na športových podujatiach po celej krajine, ako je napríklad zmienený charitatívny beh.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk