Vytiahnite korčule! Koliesková sezóna sa začína

korčuliari
SITA/AP

Už zajtra bude vo Vajnoroch otvorenie kolieskovej korčuliarskej sezóny. Tradičné podujatie začne o 15.30 hod. na Jurskej ceste.

Rekreační športoví nadšenci sa môžu tešiť na milé privítanie a stužku so symbolom vajnorských koliesok. Pri tomto podujatí nejde o súťaženie, „iba“ o vyjadrenie radosti z pohybu. Všetci športuchtiví, buď na kolieskových korčuliach, alebo na kolobežkách či skateboardoch a bicykloch, sú vítaní.

Pre Bratislava24 povahu podujatia priblížil starosta Vajnor Ján Mrva: „Privítame každého, kto vyznáva športovanie na kolieskových korčuliach, kolobežkách, bicykloch, skateboardoch. Pozývame aj rodičov so svojimi ratolesťami v kočíkoch. Približne päťkilometrová trasa vedie po ceste Na doline, známejšej ako Jurská cesta, so štartom pri MŠ Koniarkova. Na štarte dostane každý účastník stužku so symbolom vajnorských koliesok a po absolvovaní trasy, v stánku mestskej časti, tradičné fit tyčinky a jablká.“

Okrem športovania v spoločnosti iných nadšencov sa zúčastnení môžu tešiť na podujatie Lésola – Kvetná nedeľa, ktoré sa o 16.30 hod. začne v Parku pod lipami. Prítomní si budú môcť pripomenúť v minulosti zaužívané zvyky vo Vajnoroch. Okrem toho si každý, kto bude mať záujem, bude môže vyskúšať techniky zdobenia kraslíc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk