Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trieda, škola, učiteľ
Foto: ilustračné, SITA
7. októbra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Vytvorenie Spojenej školy Vazovova v Starom Meste sa pre núdzový stav odkladá

Základná škola Vazovova a Gymnázium J. Papánka podpíšu memorandum o spolupráci.

Vytvorenie Spojenej školy Vazovova (SŠV) v bratislavskom Starom Meste sa z dôvodu núdzového stavu odkladá. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Matej Števove.

Dôvodom je núdzový stav vyhlásený na Slovensku v súvislosti s pandémiou, ktorý zásadným spôsobom ohrozuje harmonogram spojenia oboch inštitúcií do jedného právneho subjektu,“ uviedol hovorca.

Spojená škola Vazovova je spoločným projektom Starého Mesta a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Súhlas poslancov

Zámer vytvoriť SŠV odsúhlasili poslanci staromestského aj župného zastupiteľstva. Súhlasné stanovisko vyjadrili aj rodičia žiakov v dvoch nezávislých prieskumoch, ktoré zrealizovala mestská časť.

Za spojenie škôl sa vyjadrilo takmer 58 percent rodičov, proti bolo 10 percent a ostatní sa nevedeli vyjadriť,“ uviedol hovorca.

Zámer vytvoriť SŠV berieme vážne a budeme na ňom ďalej pracovať. Samotnú realizáciu spojenia škôl však po obojstrannej dohode odkladáme na obdobie, keď bude pandemická aj hospodárska situácia na Slovensku stabilizovaná,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Spoločné aktivity

Základná škola Vazovova a Gymnázium J. Papánka budú naďalej úzko spolupracovať na spoločných aktivitách. Vzájomnú spoluprácu spečatia aj podpísaním memoranda o spolupráci.

Základné školy sa tak budú môcť spoločne zapájať do projektov, poskytnúť si navzájom triedy, prípadne zdieľať školské dvory,“ vysvetlil hovorca.

Tento ambiciózny projekt budeme musieť v dnešnej dobe o dva až tri roky odložiť. Budeme robiť na príprave memoranda o spolupráci, ktoré tieto dve školy ešte viac zblíži. Finálnym cieľom je úplné spojenie škôl,“ uzavrel predseda BSK Juraj Droba.

Moderná inštitúcia

Myšlienku vytvoriť SŠV prvý raz predstavili Staré Mesto a BSK v septembri 2019. Cieľom je vytvoriť modernú vzdelávaciu inštitúciu s dvoma organizačnými zložkami – Základnou školou s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka a Gymnáziom Jána Papánka s možnosťou bilingválneho vzdelávania v anglickom jazyku.

Zriaďovateľom Spojenej školy bude BSK. Obidve školy tvorili na začiatku 50. rokov minulého storočia jeden vzdelávací celok. V rôznych časových obdobiach potom dochádzalo k ich rozdeľovaniu a opätovnému zlučovaniu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X