Vyvarujte sa týchto 3 zlozvykov pri upratovaní a dosiahnite lepšie výsledky!

Upratovanie doma.jpg
Foto: elements.envato.com

Kto by nechcel mať okolo seba čisto a voňavo? Predpokladáme, že väčšina. Ak by ale mali zdvihnúť ruky všetci, ktorí si upratovanie skutočne užívajú a nemusia sa doň premáhať, veľa zdvihnutých rúk by sme asi nenapočítali. Je preto úplne prirodzené, ak hľadáte skratky, ako si upratať čo najrýchlejšie a s minimom námahy. Týmto spôsobom si však ľahko vybudujete nesprávne návyky, kvôli ktorým nebude mať upratovanie dostatočný efekt. Dopúšťate sa niektorého z nich?

Používate neprimerane veľa čistiacich prostriedkov

Pri používaní čistiacich prostriedkov neplatí zásada „čím viac, tým lepšie“. Dávkovanie konkrétneho čistiaceho prostriedku sa dozviete z obalu výrobku a návodu na použitie, ktorý sa rozhodne oplatí dodržať. Príliš veľa čistiaceho prostriedku môže v tom horšom prípade niektoré povrchy nenávratne poškodiť. Zároveň, ide o plytvanie nielen prostriedkom, ale aj peniazmi.

Vynikajúcim príkladom je čistenie okien. Na to, aby ste dosiahli ich dokonalú čistotu, nepotrebujete množstvo drahých prípravkov, dôležitá je najmä správna technika čistenia, aby okná zostali bez šmúh. Toto vám potvrdí každý, kto zabezpečuje mytí oken Brno a počet umytých okien počíta na stovky a tisíce.

Čo je mokré, nie je čisté

Možno to aj sami praktikujete. Jedno vedro s vodou a jedna univerzálna handra, ktorou len všetko poutierate. Takto by upratovanie rozhodne nemalo vyzerať. Pri upratovaní je vždy potrebné použiť adekvátne množstvo čistiaceho alebo dezinfekčného prostriedku a pochopiteľne, neumývať všetko jednou handrou. Nesprávnym spôsobom umývania narobíte viac škody ako úžitku a nečistoty skôr roznesiete. Uvedené platí aj pri čistení WC a kúpeľne, rozhodne by ste nemali použiť rovnakú handru na čistenie záchoda a umývadla.

Upratovanie doma 1.jpg
Foto: elements.envato.com

Nulová údržba čistiacich nástrojov

Každý nástroj a zariadenie, ktoré sa stará o čistotu, si vyžaduje určitú údržbu. Neplatí to len pri profesionálnych službách zabezpečujúcich upratovanie firiem v Bratislave či iných lokalitách, ale aj v každej domácnosti. Ak chcete, aby mala vaša snaha patričný efekt, starajte sa o pravidelnú údržbu vysávača, pratie násad na mop a tiež o samotnú práčku. Samozrejmosťou uje pravidelná obmena špongii, handier a ďalších prostriedkov na upratovanie.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk