Vyvolal príliš rázny zákrok revízora v MHD Bratislava hromadný protest?

Mhd zakrok revizor zastavenie autobusu facebook.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Niekoľkým obyvateľom Bratislavy sa drsný zákrok revízora nepáčil natoľko, až vyzývajú spoluobčanov k protestnému jazdeniu na čierno mestskou hromadnou dopravou v Bratislave.

V utorok 25. septembra sa objavilo na sociálnej sieti video s fotografiami zobrazujúce drsný zákrok unikajúceho čierneho pasažiera. Vrcholom podľa cestujúcich malo byť odstavenie autobusu. Viacero účastníkov diskusie sa zhoduje na tom, že zásah nebol oprávnený, mnohí sa snažia zamyslieť aj nad konaním čierneho pasažiera.
Samozrejme, že jazdenie v MHD bez lístka nemôže zostať beztrestné, to by potom každý mohol chodiť zadarmo. Pokutovanie je v tomto prípade v poriadku, avšak fyzický útok určite nie, a to aj napriek tomu, že cestujúci chcel ujsť.

Niektorí diskutujúci pripojili vlastné skúsenosti, keď sa ocitli v podobnej situácií a tak isto nebolo v poriadku správanie sa revízorov, ktorí porušovali ich osobnú slobodu. Podľa diskutujúcich aj sbs-ka, ktorá sprevádza revízorov, má slúžiť len na ochranu revízorov a tak isto nemá právo napadnúť cestujúceho.

V podobnom duchu sa niesla celá diskusia, až v stredu 26. septembra vznikla udalosť vyzývajúca ľudí k jazdeniu „na čierno“, bez listka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk