Vyzdobená električka opäť jazdí ulicami Bratislavy. Páči sa vám?

graffiti električka
DPB

Cez víkend sa vo vozovni Jurajov dvor v rámci Bratislava Street Art Festivalu stretli umelci, ktorí namaľovali na oba vozne električky priam umelecké dielo.

Dopravný podnik Bratislava umožnil aj tento rok organizátorom festivalu zrealizovať svoju fantáziu priamo na električku, ktorú maľovali vlani aj predvlani. Pod rukami skúsených umelcov sa v nedeľu vo vozovni postupne električka menila a získavala nový, atraktívny vizuál. Od pondelka už pomaľovaná električka typu T3 jazdí v uliciach Bratislavy na linke číslo 4.

V rámci Bratislava Street Art Festivalu si organizátori aj tohto roku pozvali renomovaných umelcov z rôznych kútov sveta – z Austrálie, Singapuru a Rakúska. Samozrejme, nechýbalo ani zastúpenie slovenských graffiti umelcov.

V nedeľu prišli umelci do vozovne už o 8.30 hod. a keďže vizuál bol náročný a dali si záležať na každom jednom detaile, práce skončili až za tmy. Našťastie, počasie im prialo a slnečný deň pomohol nielen samotnému výtvoru, ale aj dobrej nálade v depe.

Vedenie Dopravného podniku Bratislava umožnilo už pred rokmi realizovať tento druh umenia na električke, aby aj takouto formou upozornilo, že súčasné umenie netreba odcudzovať a mýliť si ho so sprejermi, ktorí znehodnocujú verejný majetok.

Organizátori vyhlásili ešte pred samotným maľovaním električky súťaž o najzaujímavejší vizuál, ktorý vyhrala Mishe Lio. Posúďte sami, ako sa umelcom podarilo dať električke novú, farebnejšiu tvár.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk