Po výzve račianskeho starostu stavebník zmenší budovu na Rustaveliho a urobí aj park s detským ihriskom

Park_rustaveliho_raca_upr.jpg
raca.sk

Plán zmenšenia výstavby v lokalite Radničného námestia sa po výzve starostu mestskej časti a následného stretnutia so zástupcami stavebníka stáva realitou.

K výstavbe 8-podlažnej budovy so stavebným povolením z roku 2008 pozmeneným v roku 2010 sa vlastník rozhodol po tom, čo na októbrovom mestskom zastupiteľstve poslanci ani na druhýkrát neschválili návrh zámeny pozemkov, ktorým podmieňoval výstavbu verejného parku.

Medzičasom Intercom Development ako vlastník kľúčových pozemkov na Rustaveliho ulici predal svoje parcely firme Retkins (Rača Tower, Rača Gate), ktorá vzápätí oznámila pokračovanie stavebných prác na objekte SO 115.

Po sérii trojstranných rokovaní prebiehajúcich už od konca minulého roka a adresovaní otvoreného listu developerovi získal starosta Peter Pilinský prísľub, že výstavba sa oproti projektu schváleným Jánom Zvonárom zmenší a investor vybuduje na predmetných pozemkoch aj verejný park s detským ihriskom a súvisiacimi spevnenými plochami v rozsahu minimálne 1 000 m².

„Pán starosta Pilinský nás vyzval na rokovanie vo veci úpravy projektu SO 115, pričom jeho výsledkom je naša ochota prispôsobiť tento projekt a vyčleniť z priestoru pôvodne určeného na zastavanie časť stavby, ktorá bude určená na prípadné vybudovanie zelene a zariadenia rekreácie a oddychu. Preto momentálne pracujeme na príprave podania na stavebný úrad na zmenu stavby pred dokončením, kde sa odzrkadlia výsledky tejto dohody. Po jej povolení budeme realizovať stavbu v takto obmedzenom rozsahu,“ uviedol Dušan Repák, konateľ spoločnosti Retkins, s. r. o.

„Stále ma mrzí, že sme prišli o pôvodne plánovaný plnohodnotný park. Ale najnovšie rozhodnutie o zmenšení budovy a vytvorení priestoru aspoň na menší verejný park považujem za naše malé víťazstvo,“ uviedol na margo posledných informácií starosta Rače Peter Pilinský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk